PHL: JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia, godz. 18:00 [ZAPOWIEDŹ]

  03.02.2023
  PHL: JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia, godz. 18:00 [ZAPOWIEDŹ]

  Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały jeszcze trzy kolejki. Przed nami 43. seria zmagań, która będzie ostatnią przed dwutygodniową przerwą na mecze reprezentacji. 12-krotni mistrzowie Polski udadzą się na południe kraju, gdzie o godz. 18. skrzyżują kije z JKH GKS Jastrzębie czyli brązowym medalistą mistrzostw kraju poprzednich rozgrywek.

  Po zwycięstwie 3:2 nad zdobywcą Pucharu Polski GKS Tychy, hokeiści Pasów utrzymali przewagę nad drugą w tabeli Tauron Re-Plast Unią Oświęcim. 12-krotni mistrzowie Polski mają na koncie już 84 punkty i o pięć wyprzedzają lokalnego rywala z Małopolski. Dziś krakowianie zechcą kontynuować zwycięski marsz i odnieść siódme z rzędu ligowe zwycięstwo. Pomóc mają w tym zawodnicy, którzy zasilili drużynę w ostatnim dniu okienka transferowego – 21-letni fiński defensor Mico Luoto oraz reprezentant Polki Alan Łyszczarczyk, którzy w czwartek dołączyli do drużyny i odbyli z nią pierwsze zajęcia na lodzie.

  Nasi rywale z Jastrzębia nie mogą zaliczyć tych rozgrywek do nazbyt udanych. Podopieczni selekcjonera Kadry Roberta Kalabera plasują się obecnie na 6. pozycji z dorobkiem 66 punktów i wciąż walczą jeszcze o wejście do czołowej „czwórki”. Dodajmy jeszcze, że do GKS Katowice tracą pięć „oczek” i aby myśleć o wyższym miejscu, muszą dziś bezwzględnie zwyciężyć w regulaminowym czasie. Kibice oraz sztab trenerski z pewnością liczyć będą na dobrą dyspozycję ich najskuteczniejszego gracza – Marka Kaleinikovasa. 25-letni Litwin ma na koncie 17 goli oraz 17 asyst, co dało mu łącznie 34 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej.

  Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 18., a areną zmagań będzie lodowisko „Jastor”, zlokalizowane przy Alei Jana Pawła II 6A w Jastrzębiu-Zdroju. Do prowadzenia zawodów zostali wyznaczeni sędziowie Krzysztof Kozłowski i Mateusz Krzywda, a na liniach będą im pomagać Łukasz Barutowicz oraz Maciej Waluszek. Transmisję w systemie PPV przeprowadzi portal polskihokej.tv, a relację tekstową „minuta po minucie” udostępnimy w naszym oficjalnym serwisie.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ