PHL: GKS Tychy – Comarch Cracovia, godz. 17

  17.10.2021
  PHL: GKS Tychy – Comarch Cracovia, godz. 17

  Po dziesięciodniowej przerwie wicemistrzowie Polski wracają do rozgrywek ligowych. Przeciwnikiem naszej drużyny już po raz trzeci w obecnym sezonie będzie tyski GKS. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

  Hokeiści Pasów rozegrali jak dotąd dziesięć spotkań, w których uzbierali 17 punktów za 5 zwycięstw, 4 porażki i jedną wygraną po rzutach karnych z Zagłębiem Sosnowiec. To właśnie z tą ostatnią drużyną wicemistrzowie Polski mierzyli się w ostatnim ligowym pojedynku, który odbył się 7 października i zakończył dość niespodziewanie wygraną przeciwników 3:2. Dziś jednak sztab szkoleniowy Comarch Cracovii liczy na o wiele lepszy rezultat, a pomóc mają w tym trzej nowi zawodnicy z Rosji: Grigorij Miszczenko. Jewgienij Popiticz oraz Dmitrij Ismagiłow, którzy już dziś mogą zadebiutować w naszych barwach.

  GKS Tychy nie może zaliczyć pierwszej części sezonu do udanych, o czym świadczy choćby piątkowa porażka 2:3 z mistrzem Polski JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni trenera Krzysztofa Majkowskiego wskoczyli wprawdzie na najniższy stopień ligowego podium, ale na tę chwilę są drużyną z największą liczbą rozegranych spotkań. Dodajmy, że dotychczasowe dwa spotkania z Cracovią odbyły się na Lodowisku przy Siedleckiego 7 w Krakowie. Najpierw krakowianie zwyciężyli 2:0, a następnie po zaciętym meczu 5 października musieli uznać wyższość rywali, a mecz zakończył się zwycięstwem GKS 4:3.

  Dzisiejsze zawody odbędą się na Stadionie Zimowym przy ul. de Gaulle'a 2 w Tychach o godz. 17. Poprowadzą je sędziowie Patryk Kasprzyk i Krzysztof Kozłowski, a na liniach pomagać im będą Michał Gerne i Jacek Szutta. Relacja tekstowa dostępna będzie na naszej stronie, a transmisję wideo przeprowadzi portal polskihokej.tv.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ