Opinie po meczu z Marmą Ciarko STS Sanok

• Wywiady
17.11.2022

Hokeiści Comarch Cracovii pokonali w 20. kolejce Marmę Ciarko STS Sanok 3:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była jednak dogrywka. Jak to spotkanie ocenił trener Pasów oraz kluczowi zawodnicy?

Rudolf Roháček (trener): - Z naszej strony było to dobre spotkanie, które powinno rozstrzygnąć się już w pierwszej tercji. Wiadomo jednak, że jeśli prowadzi się tylko jednym golem to zawsze można narazić się na jakiś kontratak i stracić gola. To się właśnie wydarzyło, a dodatkowo w końcówce po faulu Sanok miał okazję, by zdobyć zwycięskie trafienie w przewadze. Udało nam się to jednak wybronić. Oprócz straconej bramki nasza defensywa spisała się bardzo dobrze. To samo mogę powiedzieć o ofensywie, jednak troszkę zabrakło skuteczności. W dogrywce kapitalnie zachował się Roman Rác, który ściągnął na siebie obrońców i uderzył tuż przy słupku, zapewniając nam wygraną w dogrywce. Cieszy wygrana, szkoda jednak straconego jednego punktu.

Roman Rác (napastnik) - Pierwsza tercja była naprawdę niezła w naszym wykonaniu, zabrakło tylko bramek. Stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji i powinniśmy prowadzić minimum trzema bramkami. Potem udało nam się przetrzymać grę w osłabieniu, dobrze między słupkami spisał się też Rok Stojanovič.  W końcówce niepotrzebnie cofnęliśmy się do defensywy przez co przeciwnik zwietrzył szansę i ostatecznie doprowadził do wyrównania. Trochę szkoda nam straconego punktu, ale cieszymy się z kontynuowania zwycięskiej serii i mamy nadzieję na podtrzymanie tego w kolejnych meczach.

Radosław Sawicki (napastnik): - Uważam, że dominowaliśmy od pierwszych minut, ale nie przełożyło się to na zdobywanie bramek. Sanok cierpliwie się bronił i stwarzał sobie sytuacje w szybkich kontratakach. Zdecydowanie był to mecz bramkarzy, bo z obydwu stron tych goli mogło być więcej. Wiadomo, że jesteśmy nieco smutni, ponieważ były okazje na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, mimo wszystko zwycięstwo zawsze cieszy.