Mateusz Michalski wzmacnia 12-krotnych mistrzów Polski!

  14.06.2022
  Mateusz Michalski wzmacnia 12-krotnych mistrzów Polski!

  Reprezentant Polski Mateusz Michalski to nowy nabytek Pasów przed zbliżającym się sezonem. 29-letni skrzydłowy związał się z Klubem kontraktem obowiązującym do końca nadchodzących rozgrywek!

  Mateusz Michalski urodził się 29 lipca 1992 roku w Zakopanem i przez większą część kariery reprezentował barwy macierzystej drużyny Podhale Nowy Targ. W sezonie 2019/20 zasilił GKS Katowice, z którym w kwietniu sięgnął po tytuł mistrza Polski. Ogółem w Polskiej Hokej Lidze rozegrał aż 547 spotkań, w których zdobył 127 goli i 106 asyst, co łącznie dało mu 233 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej.

  W zakończonym niedawno sezonie zaliczył 56 spotkań, notując 13 celnych trafień i 11 kluczowych podań. Nasz nowy nabytek wystąpił także w kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata IB w Tychach, gdzie zdobył jedno trafienie i wywalczył awans na zaplecze Elity.

  Prawoskrzydłowy reprezentacji Polski zdecydował się na kontynuowanie kariery w Comarch Cracovii i parafował kontrakt obowiązujący do końca przyszłych rozgrywek.

  - Cracovia to bardzo dobry i stabilny klub, który co roku walczy o najwyższe cele, a dodatkowo teraz zakwalifikował się do Ligi Mistrzów. Ze swej strony zrobię wszystko dla nowej drużyny i mam nadzieję, że Kibice będą zadowoleni z mojej gry - powiedział napastnik tuż po złożeniu podpisu.

  Mateusz, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

   

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ