Martin Kasperlik wzmacnia Pasy!

28.04.2022

Czeski napastnik Martin Kasperlik, który przez ostatnie cztery lata reprezentował barwy JKH GKS Jastrzębie został nowym zawodnikiem 12-krotnych mistrzów Polski i związał się z Klubem kontraktem obowiązującym do końca przyszłych rozgrywek!

Martin Kasperlik urodził się 28 czerwca 1993 roku w czeskiej Karwinie i to w miejscowym klubie uczył się hokejowego rzemiosła. Następnie występował w niższych rodzimych ligach, a także był reprezentantem swojego kraju w kategorii do 19 i 20 lat. Przy wzroście 175 cm, waży 78 kg i gra lewym uchwytem kija. Do Polski trafił w sezonie 2016/17 i przez dwa lata – wraz z młodszym bratem Ondrejem - był zawodnikiem Unii Oświęcim, a następnie przeniósł się do JKH GKS Jastrzębie, gdzie przed rokiem wywalczył tytuł mistrza Polski i zadebiutował w Hokejowej Lidze Mistrzów.

Ogółem w PHL rozegrał 251 spotkań, w których zdobył 101 goli i 112 asyst, co łącznie dało mu aż 219 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. W minionym sezonie zaliczył 46 meczów, a jego bilans to 36 punktów, na które złożyło się 20 celnych trafień oraz 16 kluczowych podań. Do tego dorobku dołożył też dwie bramki w europejskich rozgrywkach.

- Chciałem zmienić otoczenie i mój wybór od razu padł na Cracovię. To uznany Klub i mocna drużyna, z którą wielokrotnie rywalizowałem w fazie play-off. Moim celem jest dobra gra w Europie oraz medal mistrzostw Polski – powiedział Martin Kasperlik tuż po parafowaniu umowy, która będzie obowiązywać do końca przyszłego sezonu.

Martin, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!