Martin Dudáš ponownie w Pasach!

  28.07.2020
  Martin Dudáš ponownie w Pasach!

  Dwukrotny mistrz Polski w barwach Comarch Cracovii, 33-letni czeski defensor Martin Dudáš po raz trzeci w karierze będzie reprezentował Najstarszy Klub Sportowy w Polsce! Zawodnik złożył dziś podpis pod jednosezonowym kontraktem i dołączy do drużyny podczas przygotowań na lodzie.

  Martin Dudáš to hokeista, którego krakowskim Kibicom przedstawiać nie trzeba. Dość powiedzieć, że rosły obrońca reprezentował nasz Klub już dwukrotnie:  Najpierw w latach 2008-10, kiedy to drużyna pod wodzą trenera Rudolfa Roháčka sięgała po złoty oraz srebrny medal mistrzostw Polski, a następnie w sezonie 2012/13. Hokeiści Pasów wówczas również mogli cieszyć się ze zdobycia krążka z najcenniejszego kruszcu.

  Charakteryzujący się doskonałymi warunkami fizycznymi zawodnik (191 cm, 107 kg) z miejsca stał się czołowym defensorem drużyny, który nie bał się fizycznej walki, ostrych starć pod bandami czy pięściarskich pojedynków. Ogółem Czech w barwach Pasów rozegrał 152 spotkania, w których zdobył 83 punkty za 20 goli i 63 asysty.

  Oprócz występów w Comarch Cracovii i klubach z rodzimego kraju, zawodnik przez pięć lat przywdziewał barwy drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej Słowacji – HC Koszyce oraz Dukli Trenczyn i może poszczycić się zdobyciem 98 punktów (28G + 70A) w blisko 300 spotkaniach. Ostatnie rozgrywki spędził natomiast w drużynie VHK Vsetin, która na co dzień uczestniczy w rozgrywkach Chance Ligi (drugi poziom rozgrywkowy w Czechach).

  - O podpisaniu kontraktu zadecydowało to, że doskonale znam miasto i posiadam tutaj mnóstwo znajomych. Jestem też już doświadczonym zawodnikiem i głową rodziny. Spore znaczenie miał więc fakt, że Klub jest stabilny i co roku walczy o wysokie cele, a Kraków od mojej miejscowości dzieli niewielka odległość – mówi Martin Dudáš.

  - Cieszę się, że po raz kolejny będę mógł tu zagrać i mam nadzieję, że moja kolekcja medali wkrótce się powiększy! – zakończył hokeista, który związał się z klubem kontraktem obowiązującym przez najbliższy sezon.

  Martin, witamy po raz trzeci i życzymy wielu kolejnych sukcesów w Pasach!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ