Martin Dudáš kapitanem Pasów!

  20.08.2020
  Martin Dudáš kapitanem Pasów!

  Decyzją sztabu trenerskiego oraz drużyny obowiązki kapitana w nadchodzącym sezonie pełnił będzie 33-letni Czech Martin Dudáš. Defensor jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w ekipie 12-krotnych mistrzów Polski, który wcześniej zdobył dwa tytuły mistrzowskie z naszym Klubem.

  Nasz nowy kapitan po raz trzeci w karierze zdecydował się reprezentować barwy Pasów i wspomóc swym doświadczeniem drużynę, której głównym celem w nadchodzącym sezonie będzie walka o czołowe lokaty. Przypomnijmy, że defensor był już naszym zawodnikiem od 2008 do 2010 roku, a następnie w sezonie 2012/13 i może poszczycić się dwoma złotymi medalami oraz uczestnictwem w dwóch edycjach Pucharu Kontynentalnego.

  Warto także wspomnieć, że zawodnik ma na koncie blisko 300 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej Słowacji oraz grę w ekstraklasie czeskiej i łotewskiej. Oprócz doskonałego hokejowego CV Martin Dudáš to doświadczony hokeista, który potrafi zmotywować partnerów na lodzie, a swą nieustępliwością i walką do samego końca oraz zdolnościami przywódczymi poprowadzić drużynę do wygranej.

  To właśnie te cechy zadecydowały, że trener Rudolf Roháček wraz z zawodnikami powierzył mu funkcję kapitana na sezon 2020/21.

  - To ogromny zaszczyt i spore wyróżnienie, ale też i wielka odpowiedzialność. Wróciłem do Cracovii, ponieważ to Klub, który jest mi bliski i chciałem pomóc drużynie w osiąganiu dobrych wyników. Postaram się nie zawieść zaufania trenerów oraz kolegów z zespołu, a także naszych wspaniałych Kibiców. Mam nadzieję, że razem znów poprowadzimy drużynę do kolejnych sukcesów! – powiedział Martin Dudáš po wyborze.

  Kapitanie, powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ