Marek ZIętara: Wykonaliśmy swoją powinność, czyli zdobyliśmy trzy punkty

• Wywiady
18.10.2024

Comarch Cracovia w piątek pokonała w delegacji Texom STS Sanok 3:1. Mecz ocenił szkoleniowiec Pasów, Marek Ziętara.

Marek Ziętara: To był naprawdę ciężki mecz. Muszę powiedzieć, że oczywiście, patrząc przez pryzmat całego spotkania, mieliśmy większą przewagę, aczkolwiek muszę powiedzieć, że Sanok naprawdę zagrał bardzo ambitnie, z sercem i poświęceniem. Dużo bronili w swojej tercji oraz w tercji neutralnej. Dlatego też pozytywnie chciałbym ocenić rywala.

My z kolei wykonaliśmy swoją powinność, czyli zdobyliśmy trzy punkty, co jest w tym wszystkim najważniejsze. Nie przyszło to jednak łatwo. Mieliśmy swoje lepsze i gorsze momenty, aczkolwiek w przekroju całego spotkania ta wygrana wydaje się zasłużona.

Przewagi były dziś ważne, aczkolwiek mieliśmy też moment do zamknięcia meczu w 5 na 3, którego żeśmy nie wykorzystali, przez co potem było nerwowo. Zaraz potem Sanok był w podobnej sytuacji i tak naprawdę w końcówce to spotkanie mogło nabrać jeszcze rumieńców. Dobrze, że w 3 na 5 zagraliśmy odpowiedzialnie i nie straciliśmy gola.