Marek Ziętara trenerem hokeistów Comarch Cracovii!

  12.04.2024
  Marek Ziętara trenerem hokeistów Comarch Cracovii!

  Nowym trenerem pierwszej drużyny hokeja na lodzie został Marek Ziętara. Szkoleniowiec złożył dziś podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał przez najbliższy rok z możliwością automatycznego przedłużenia.

  Marek Ziętara urodził się 23 czerwca 1970 roku w Nowym Targu i pochodzi z rodziny o bogatych hokejowych tradycjach – jego ojciec Walenty to wielokrotny mistrz i reprezentant kraju, trener oraz działacz, natomiast brat Piotr był hokeistą i w 2012 roku przywdziewał barwy Cracovii.

  Nowy szkoleniowiec 12-krotnych mistrzów Polski karierę zaczynał w macierzystym Podhalu Nowy Targ, gdzie wywalczył brązowy i srebrny medal mistrzostw kraju. W latach 1990-95 reprezentował barwy Pasów, a następnie zakończył sportową karierę i został absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Przez sześć lat pracował jako trener młodzieży we Włoszech, a w Polsce prowadził kluby z Nowego Targu, Sanoka oraz Gdańska. Był również asystentem selekcjonerów reprezentacji Polski. Jako drugi trener wywalczył złoty medal w 2010 roku w Podhalu, a ten sam sukces dwa lata później powtórzył w ekipie z Podkarpacia. W 2011 roku już jako samodzielny szkoleniowiec zdobył mistrzostwo Polski z drużyną Sanoka, do którego dorzucił krajowy Puchar. W swoim dorobku ma również dwa brązowe medale z ekipą nowotarskich "Szarotek".

  - Bardzo się cieszę i dziękuję wszystkim przedstawicielom Klubu za otrzymaną szansę. Jako trener będę chciał realizować przyjętą strategię i wykonywać jak najlepiej swoje obowiązki – powiedział Marek Ziętara tuż po złożeniu podpisu.

  Trenerze, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ