Marek Špaček: Gra w Cracovii to dla mnie spore wyzwanie

  • Wywiady
29.11.2023
Marek Špaček: Gra w Cracovii to dla mnie spore wyzwanie

- Jestem walecznym zawodnikiem, który nigdy nie odpuszcza. Do Cracovii trafiłem za sprawą mojego agenta, ale już teraz muszę przyznać, że polska liga ma naprawdę niezły poziom. Grając jeszcze w Czechach słyszałem, że Klub zawsze walczy o wysokie cele – powiedział nowy napastnik 12-krotnych mistrzów Polski Marek Špaček po swoim debiucie w meczu z GKS Tychy.

Marek, witamy w Cracovii. Jak trafiłeś do naszego Klubu?

Całą sprawę prowadził mój agent, który poszukiwał dla mnie nowej drużyny. Przedstawił mi ofertę z Cracovii i postanowiłem ją przyjąć. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie i spore wyzwanie.

To również twoja pierwsza drużyna spoza Czech…

Chciałem spróbować czegoś nowego, zwłaszcza że już wkrótce skończę trzydzieści lat i to ostatni dzwonek, by nadać inny bieg swojej karierze. Jestem bardzo ciekawy waszego kraju oraz polskiej ligi.

Czy miałeś wcześniej okazję poznać zawodników z Polski, albo mierzyć się z naszymi drużynami?

Nie było za wiele okazji, ale dobrze znam Patryka Wronkę, który teraz gra w Podhalu, ale wiem, że wcześniej był zawodnikiem Cracovii. Występowaliśmy razem w Orli Znojmo. Podczas gry w Porubie mierzyliśmy się z polskimi drużynami w meczach przygotowawczych.

Jak w takim razie ocenisz swój debiutancki mecz w naszych barwach przeciwko GKS Tychy?

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Tychy to mocna drużyna, ale my również zagraliśmy dobre spotkanie. Szkoda, że nie udało się zwyciężyć, ale już teraz mogę powiedzieć, że polska liga prezentuje naprawdę niezły poziom. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się już doczekać kolejnych spotkań.

Na koniec powiedz co chciałbyś tutaj osiągnąć i w czym możesz pomóc drużynie?

Myślę, że jestem walecznym zawodnikiem, który nigdy nie odpuszcza. Jako napastnik jestem odpowiedzialny za atak i zdobywanie goli i w tym chciałbym wesprzeć nowych kolegów. Zawsze chcę walczyć o najwyższe cele, a Cracovia to ambitny zespół, który nigdy nie odpuszcza. Jeszcze będąc w Czechach słyszałem, że klub zawsze walczy o najwyższe cele. Przyjechałem więc tutaj, by to osiągnąć. Oczywiście, w tej chwili to miejsce w tabeli nie jest do końca satysfakcjonujące, ale po to zostałem ściągnięty, by wzmocnić siłę tej drużyny.

Fot: Szymon Korta (Gazeta Krakowska / Dziennik Polski)

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ