Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia, piątek godz. 18:30

23.01.2020

Hokeiści Pasów po nieco ponad tygodniu powracają na północ kraju, gdzie w Hali Olivia o godz. 18:30 zmierzą się z Lotosem PKH Gdańsk. Będzie to mecz za przysłowiowe „sześć” punktów, bowiem oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i walczą o jak najwyższą pozycję przed fazą play-off.

Poprzednie starcie obu ekip rozegrane w Gdańsku zaledwie osiem dni temu zakończyło się zwycięstwem gospodarzy po rzutach karnych 2:1. Wówczas po stronie Pasów do siatki już w 36. sekundzie trafił Słoweniec Miha Štebih, jednak na nieco ponad kwadrans do zakończenia trzeciej tercji do remisu doprowadził Josef Vítek. Dogrywka nie przyniosła rezultatu, a rzuty karne lepiej wykonywali podopieczni trenera Marka Ziętary.

Ogółem w tym sezonie dotychczasowe spotkania kończyły się rezultatami: 2:3 po dogrywce i 6:2 na lodowisku w Krakowie oraz dwukrotnie 2:1 po karnych w Gdańsku. Spotkanie V rundy może mieć kluczowe znaczenie dla układu tabeli, bowiem rywale wyprzedzają Wicemistrzów Polski w tabeli o zaledwie dwa punkty i aktualnie zajmują szóstą pozycję.

- W ostatnich meczach pokazaliśmy, że idzie nam coraz lepiej. Każdy punkt jest dla nas niezwykle ważny. W Gdańsku zrobimy wszystko, by po raz pierwszy w tym sezonie zgarnąć pełną pulę na lodowisku rywala, dlatego jedziemy tam po zwycięstwo – przekonuje kapitan drużyny Maciej Kruczek.

Spotkanie odbędzie się w piątek 24 stycznia o godz. 18:30, a areną zmagań będzie Hala Olivia usytuowana przy al. Grunwaldzkiej 470 w Gdańsku. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Lotosu PKH Gdańsk ceny wejściówek to: 25 zł (bilet normalny), a 15 zł to koszt biletu ulgowego.

Głównymi rozjemcami będą sędziowie Bartosz Kaczmarek oraz Sebastian Kryś, a na liniach pomagać im będą Wojciech Moszczyński i Sławomir Szachniewicz. Relacja tekstowa dostępna będzie w naszym serwisie, a transmisję wideo przeprowadzi portal polskihokej.tv.