Jewgienij Bodrow: W każdym meczu chcę dawać z siebie wszystko!

  • Wywiady
19.08.2021
Jewgienij Bodrow: W każdym meczu chcę dawać z siebie wszystko!

- Od dawna chciałem spróbować sił w jednej z europejskich lig i gdy pojawiła się dobra oferta z Cracovii to długo się nie zastanawiałem i od razu przystałem na warunki zaproponowane przez Klub. W każdym meczu chcę dawać z siebie wszystko, walczyć o zwycięstwa i po prostu cieszyć się grą - powiedział zdobywca Pucharu Gagarina Jewgienij Bodrow w swoim pierwszym wywiadzie po dołączeniu do Wicemistrzów Polski.

Jewgienij, witamy jeszcze raz w Pasach. Dlaczego zdecydowałeś się na grę w naszym Klubie?

Bardzo lubię podróżować po Europie. Podczas każdych wakacji wraz z rodziną zwiedzamy różne europejskie kraje, poznając ich kulturę i zwyczaje. Niemal całą dotychczasową karierę spędziłem w rodzimym kraju i dlatego chciałem spróbować swoich sił w jednej z europejskich lig. Wtedy pojawiła się oferta z Cracovii, która pod każdym względem mnie satysfakcjonowała. Nie zastanawiałem się więc zbyt długo i przystałem na warunki zaproponowane przez klub.

Przedstaw się zatem naszym Kibicom i powiedz o sobie coś więcej. Co porabiasz w wolnym czasie od hokeja. Czy masz jakieś hobby lub inne zainteresowania?

W tej chwili nie mam zbyt wiele wolnego czasu. Po meczach czy treningach cały swój wolny czas poświęcam rodzinie. Mam dwójkę małych dzieci – syna i córeczkę i to oni są w tej chwili całym moim światem. Czasem jednak znajdę wolną chwilę w weekend i wtedy lubię zaszyć się gdzieś na odludziu, oddając się swojej pasji czyli łowieniu ryb.

Wiemy, że pochodzisz ze sportowej rodziny. Twój brat również gra w hokeja na najwyższym poziomie. Czy miało to  wpływ na wybór twojej ścieżki życiowej?

Tak, jestem młodszy od brata i to on mnie zainspirował do uprawiania hokeja. Dienis doskonale radzi sobie w KHL, był nawet draftowany przez ligę NHL. Od najmłodszych lat był dla mnie wzorem do naśladowania i często podpatrywałem go podczas treningów. Marzyliśmy o wspólnej grze w jednej drużynie i to nam się udało. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zagramy razem.

Czy wcześniej słyszałeś już coś o polskim hokeju? Miałeś kontakt z polskimi zawodnikami?

Znam wielu Rosjan, którzy mieli okazję próbować swoich sił w polskiej lidze i wypowiadali się o niej w samych superlatywach. To też miało wpływ na moją decyzję i myślę, że będzie to dla mnie spore wyzwanie i okazja do walki o nowe trofea.

Skoro o pucharach mowa, masz już na swoim koncie wiele znaczących trofeów. Które z nich ma dla Ciebie szczególne znaczenie?

Uzbierało się ich trochę, ale każde z nich bardzo mnie cieszy. Puchar Gagarina czy zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym mają duże znaczenie, ale tak naprawdę nie potrafię wyróżnić z nich tego największego. Dla sportowca każde osiągnięcie jest sporym sukcesem i wszystko sprawia mi dużą radość.

Wspomniałeś o Pucharze Kontynentalnym, w którym już niedługo wystąpisz wraz z Cracovią. Jak ocenisz nasze szanse na wygranie tego prestiżowego turnieju?

Oczywiście, mamy spore szanse i postaramy się to udowodnić na lodzie. Wiem, że dwa lata temu doszliście do finału tych rozgrywek, a teraz będziemy chcieli sprawić niespodziankę i powalczyć o zwycięstwo. Skład robi się coraz silniejszy i myślę, że nie stoimy na straconej pozycji.

A jak scharakteryzujesz siebie jako zawodnika? W czym możesz pomóc kolegom z drużyny?

O tym powinien wypowiedzieć się trener i partnerzy z zespołu. Chcę być przydatny w każdym elemencie i pomagać jak tylko potrafię. Z pewnością będę mógł posłużyć swoim doświadczeniem młodszym kolegom, a z racji tego, że w poprzedniej drużynie pełniłem funkcję kapitana, będę starał się też motywować i zachęcać ich do jeszcze lepszej gry.

Na koniec powiedz jakie stawiasz sobie cele podczas gry w Polsce?

Jak już mówiłem nie mam określonych celów – chcę dawać z siebie wszystko, w każdym meczu walczyć o zwycięstwo i po prostu cieszyć się grą!

Rozmawiał: Łukasz Sikora

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ