Jakub Šaur wzmacnia Pasy!

  25.06.2020
  Jakub Šaur wzmacnia Pasy!

  Nowym zawodnikiem 12-krotnych Mistrzów Polski został dobrze znany na polskich taflach czeski defensor Jakub Šaur, który parafował dziś umowę z naszym Klubem!


  Jakub Šaur urodził się 27 marca 1992 roku w czeskim Brnie i gra na pozycji obrońcy. Przygodę z hokejem rozpoczynał w Slezanie Opawa, skąd na dwa sezony przeniósł się do Finlandii, przywdziewając barwy młodzieżowej drużyny Tappary. Po powrocie do kraju występował w rodzimych drużynach na drugim i trzecim poziomie rozgrywkowym, a także zaliczył epizod w reprezentacji Czech do lat 20 oraz jeden występ w czeskiej ekstraklasie w PSG Żlin.

  W sezonie 2016/17 związał się z Unią Oświęcim, w której rozegrał 126 spotkań w sezonie zasadniczym, zdobywając 71 punktów za 23 gole i 48 asyst, natomiast w fazie play-off zaliczył 26 meczów, a jego bilans to dwa celne trafienia i cztery kluczowe podania. 28-letni zawodnik jest doskonale znany kibicom hokeja w Polsce, a jego dobre zagrania bekhendem, gra w przewagach czy doskonały przegląd pola niejednokrotnie napsuły krwi wielu drużynom w PHL. Teraz czeski defensor będzie miał okazję wykorzystać wszystkie swoje atuty w walce o 13-tytuł dla naszego Klubu!

  - Skontaktował się ze mną Pan Rudolf Roháček i zaproponował grę w swojej drużynie. Szybko się dogadaliśmy, dlatego bardzo się cieszę z podpisania kontraktu i możliwości gry dla Comarch Cracovii – powiedział zawodnik po parafowaniu umowy, która będzie obowiązywać przez najbliższy sezon.

  Jakub, witamy i życzymy powodzenia w Pasach!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ