Jacek Szopiński: Stać nas lepszą i przede wszystkim skuteczniejszą grę

• Wywiady
25.10.2024
Jacek Szopiński:  Stać nas lepszą i przede wszystkim skuteczniejszą grę

Piątkowy, przegrany mecz z GKS Katowice 2:5, ocenił dla nas drugi trener Pasów, Jacek Szopiński.

Trenerze, jak oceni Pan spotkanie z Katowicami?

Z pewnością nie był to dla nas udany mecz, albowiem nie zgarnęliśmy w nim kompletu punktów. Aczkolwiek można było się w nim pokusić o zwycięstwo. Spotkanie było wyrównane, mieliśmy swoje sytuacje, ale przeciwnik był skuteczniejszy. Nam brakło troszkę takiej zadziorności, tak mi się wydaję, żeby czy to dobrze zawalczyć w tercji rywala i utrzymać się w niej na krążku, czy skutecznie popracować na bramkarzu. Czasem wydawało się, że ta guma musi wpaść do bramki, ale nie miał kto ją tam ostatecznie skierować. Na pewno stać nas lepszą i przede wszystkim skuteczniejszą grę. No i trudno – ten mecz jest już historią. Przed nami kolejne starcie i trzeba się na nie przygotować, żeby zagrać w nim lepiej, niż dzisiaj.

W trzeciej tercji zdawało się, że już jesteście od krok od odwrócenia losów meczu. Pojawił się impuls, który dał nadzieję, aby dojść gospodarzy.

Było parę momentów, gdzie można było strzelić te bramki, bo te sytuacje były. Rywale nas jednak skontrowali i szybko strzelili czwartego gola. Źle żeśmy także tą tercję zaczęli, szybko otrzymując trafienie „z niczego” na 0:3. Później mozolnie staraliśmy się odrabiać straty, ale to się nie powiodło.

Teraz dzień przerwy, a w niedzielę kolejny ważny mecz z GKS Tychy. Jaka jest recepta sztabu szkoleniowego, aby wygrać to spotkanie?

Musimy skonsolidować się w całość, wyjść z wolą wygranej i zagrać jak najlepiej, jak tylko potrafimy. Musimy poprawić się zarówno pod względem wolicjonalnym, jak odpowiedzialności taktycznej.