I zlot kolekcjonerów pamiątek Cracovii - informacje dla uczestników

  09.06.2023
  I zlot kolekcjonerów pamiątek Cracovii - informacje dla uczestników

  Już w najbliższą niedzielę (11.06.2023) odbędzie się I Zlot Kolekcjonerów Pamiątek Cracovii. Na przygotowanych stoiskach będziecie mogli zobaczyć setki odznak, proporczyków, zdjęć, dokumentów, vlepek, pucharów, medali i innych przedmiotów związanych z historią najstarszego klubu sportowego w Polsce. Zlot odbędzie się na zapleczu sektora „D” w godzinach od 11:00 do 17:00. Na teren zlotu wejść można będzie bramami od strony ul. Józefa Kałuży, obok jego pomnika.

  Wśród artefaktów można będzie zobaczyć cudem ocalałe dokumenty z domu naszej pomnikowej postaci, kilka bogatych kolekcji odznak klubowych, wiele fotografii archiwalnych, powstanie cała „ściana” z klubowych koszulek, wśród których znajdziecie także koszulki reprezentantów Polski grających w Cracovii. Będzie też można prześledzić, jak powstawały programy meczowe tworzone w latach 80-tych - od odręcznego szkicu po efekt finalny. Po raz pierwszy będzie okazja stanąć twarzą w twarz z postaciami ze słynnych karykatur Gustawa Rogalskiego. Pojawią się one bowiem w rozmiarach dotąd nie prezentowanych. Wyjątkowo zapowiada się stoisko, na którym wysłuchacie hymnu Cracovii odtwarzanego z winylowej płyty.

  Trudno opisać wszystkie atrakcje, dlatego zachęcamy do odwiedzenia stadionu Cracovii w najbliższą niedzielę, gdzie czekać będzie grupa kolekcjonerów, która specjalnie dla was sięgnęła w najgłębsze zakamarki swoich szaf i szuflad. To oni dadzą wam wyjątkową okazję, na spotkanie z historią Cracovii, a oprócz zaprezentowania swoich kolekcji na pewno zdradzą niejedną ciekawostkę, podzielą się wiedzą i pewnie niejedną anegdotą. Spędzenie tej niedzieli wśród przedmiotów związanych z historią klubu niech stanie się też swoistym hołdem, jaki wszyscy chcemy tą imprezą oddać Cracovii, tuż przed 117 rocznicą jej urodzin.

  Serdecznie zapraszamy!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ