"Hokeista Pasów 2021/22"– Finalista: Dienis Pieriewozczikow

    17.05.2022
    "Hokeista Pasów 2021/22"– Finalista: Dienis Pieriewozczikow

    Znamy kolejne rozstrzygnięcie pierwszej tury wyboru najlepszego zawodnika minionego sezonu. W pierwszej trójce znalazł się również bramkarz Dienis Pieriewozczikow! 

    Przypomnijmy więc jeszcze raz krótką sylwetkę hokeisty: Dienis Pieriewozczikow do Pasów trafił przed fazą play-off sezonu 2020/21 i walnie przyczynił się do wywalczenia wicemistrzostwa kraju. W minionej kampanii był pewnym punktem między słupkami 12-krotnych mistrzów Polski, a jego interwencje niejednokrotnie przesądzały o zwycięstwach naszej drużyny.

    W sezonie regularnym wystąpił w 28 spotkaniach, w których bronił ze średnią oscylującą w granicach 92%, dorzucając do tego 6 meczów w fazie play-off (91,75%). Golkiper był bohaterem, wygranego 3:0, finałowego starcia o Puchar Polski z KH Energą Toruń, w którym zachował czyste konto, broniąc 26 uderzeń rywali, a także miał spory wkład w największy sukces w historii Klubu czyli zdobycie Pucharu Kontynentalnego w duńskim Aalborgu.

    Kolejność podajemy losowo i bez liczby głosów, by niczego nie sugerować w głosowaniu finałowym. Zasady wyboru podamy po prezentacji zwycięzców pierwszej tury.

    CRACOVIA TO RÓWNIEŻ