Grigorij Miszczenko rozpoczął treningi z drużyną

  • Galeria
  • Wywiady
16.10.2021
Grigorij Miszczenko rozpoczął treningi z drużyną

Nowy nabytek Comarch Cracovii Grigorij Miszczenko dołączył do drużyny i powinien być już gotowy na jutrzejszy mecz z GKS Tychy. – Niedawno przyjechałem i dopiero zapoznaje się ze stylem gry i kolegami. W najbliższym czasie mam zamiar również zwiedzić miasto. Jestem tutaj, by pomóc w wygrywaniu meczów i zdobyć mistrzostwo – powiedział zawodnik.

Przypomnijmy, że Grigorij Miszczenko to rosyjski napastnik, który występuje na lewym skrzydle oraz cechuje się doskonałą techniką użytkową kija. W przeszłości przez dwa sezony reprezentował barwy Torpedo Niżnij Nowogród w lidze KHL, ale znacznie lepiej radził sobie na jej bezpośrednim zapleczu – lidze VHL. Na drugim poziomie rozgrywkowym rozegrał ponad 400 spotkań, zdobywając 82 gole i 84 asysty.

- Lubię techniczny hokej, oparty na dużej ilości podań. Podczas gry zawsze staram się zauważać partnerów na lodzie i gdy tylko jest możliwość to dogrywam im krążek. Nie zapominam jednak też o strzelaniu goli, starając się oddawać strzały z każdej pozycji - powiedział zawodnik, dla którego Comarch Cracovia będzie pierwszym klubem poza Rosją.

- Wiedziałem, że gra tutaj mnóstwo rosyjskich zawodników, a ich opinie były naprawdę pozytywne. Gdy tylko pojawiła się dobra oferta ze strony Klubu, to nie miałem żadnych wątpliwości, by związać się z Cracovią – dodaje.

Grigorij Miszczenko dołączył już do drużyny i powinien być już gotowy do gry w wyjazdowym spotkaniu z GKS Tychy. Przypomnijmy, że będzie to pierwsze spotkanie po dziesięciodniowej przerwie.

- Niedawno przyjechałem i dopiero zapoznaje się ze stylem gry i kolegami z drużyny. W najbliższym czasie zamierzam również zwiedzić miasto, ponieważ również słyszałem, że jest ono przepiękne. Jestem więc do wszystkiego pozytywnie nastawiony – mówi Rosjanin, który będzie występował z numerem "32".

- Już w pierwszym meczu chciałbym jak najlepiej zaprezentować się w nowej ekipie. Moim celem jest pomoc drużynie w wygrywaniu meczów i zdobycie mistrzostwa kraju. Jako napastnik chcę również regularnie zdobywać punkty i wpisywać się na listę strzelców – zakończył.

Drużyna Pasów już w niedzielę 17 października o godz. 17 zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z GKS Tychy, a na krakowskie lodowisko wicemistrzowie Polski powrócą 26 października, kiedy to skrzyżują kije z Re-Plast Unią Oświęcim.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ