David Goodwin: Jesteśmy głodni sukcesów

  • Wywiady
21.02.2021
David Goodwin: Jesteśmy głodni sukcesów

Amerykański napastnik Dawid Goodwin był jedną z czołowych postaci naszej drużyny w wygranym 10:1 meczu z GKS Katowice. - W zespole czuć chemię i ma to przełożenie na wyniki. Atmosfera jest świetna, dobrze się rozumiemy i chcemy walczyć o najwyższe cele - powiedział zawodnik. 

W meczu w Katowicach pokazaliście prawdziwą klasę, co przełożyło się na punkty i oczywiście zdobycze bramkowe. Jaka jest twoja opinia o tym spotkaniu?

Cały zespół włożył w ten mecz sporo wysiłku. Zaczęliśmy od naprawdę mocnego uderzenia i graliśmy tak przez pełne sześćdziesiąt minut. Czuć w naszym zespole chemię, atmosfera jest naprawdę świetna i ma to przełożenie na wyniki.

Co miało wpływ na tak wysokie zwycięstwo?

Przede wszystkim byliśmy jedną drużyną, a nie zlepkiem indywidualności. Począwszy od Denisa Pieriewozczikowa, który spisywał się świetnie, po defensywę i atak. Zachowaliśmy koncentrację, mimo wysokiego prowadzenia i to przełożyło się na świetny wynik.

Sześć punktów w tym dwa gole i cztery asysty. To Twój dorobek w Katowicach, więc możesz być z pewnością zadowolony ze swej dyspozycji i ze sporą dozą optymizmu przystąpić do fazy play-off?

Oczywiście, nie może być inaczej. Zarówno ja, jak i moi partnerzy z ataku, a więc Damian Kapica i Darcy Murphy świetnie ze sobą współpracujemy i  jesteśmy głodni zdobywania goli. Możemy na sobie polegać, rozumiemy się i to z pewnością jeszcze bardziej zwiększa naszą pewność siebie na lodzie.

Rozegrałeś już kilka spotkań w naszej lidze. Czy jesteś w stanie pokusić się o ocenę poziomu tych rozgrywek?

To dobra liga, a zawodnicy prezentują naprawdę wysoki poziom. Gra jest niezwykle szybka z mnóstwem ostrych starć, ale drużyny prezentują też niezłą technikę. Przed play-offami wszyscy dodatkowo poczynili spore wzmocnienia i to również wpłynęło na jakość rozgrywek. Myślę, że faza play-off będzie niezwykle ciekawa.

Naszym przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie zespół z Torunia. Jak ocenisz nasze szanse w tym pojedynku?

Toruń to dobra drużyna o czym świadczy jej wysokie miejsce w tabeli na koniec sezonu zasadniczego. My jednak jesteśmy świetnie przygotowani do rozgrywek, przez ostatnie dwa tygodnie ciężko pracowaliśmy i już nie możemy doczekać się tych pojedynków. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by awansować i walczyć o tytuł.

Na koniec powiedz jeszcze jak odnajdujecie się w szatni, która w tym roku jest mocno międzynarodowa. Czy nie macie problemów z komunikacją?

Oczywiście, w drużynie mamy zawodników niemal z całego świata, ale zdecydowana większość z nich świetnie mówi po angielsku i nie ma absolutnie żadnych problemów z dogadaniem się. Chciałbym tutaj podziękować przede wszystkim najbardziej doświadczonym graczom w drużynie, a więc Damianowi Kapicy i Filipowi Drzewieckiemu, którzy znakomicie potrafią dbać o atmosferę w szatni i są takim dobrym duchem tego zespołu. Ja ze swej strony mogę zapewnić jeszcze raz, że wszystko w drużynie układa się świetnie, gramy do jednej bramki i chcemy walczyć o najwyższe cele w tym sezonie.

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ