Damian Kapica ponownie w Pasach!

01.10.2020

Damian Kapica po kilku miesiącach powraca do Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce. 28-letni napastnik związał się z Comarch Cracovią kontraktem obowiązującym do końca obecnych rozgrywek!

Damian Kapica reprezentował Pasy od 2015 roku i w tym czasie zdobył z naszą drużyną dwa tytuły mistrza Polski, jeden srebrny medal oraz Puchar Polski i dwa razy Superpuchary naszego kraju! Do bogatej kolekcji tytułów dorzucił także grę w Hokejowej Lidze Mistrzów oraz występy w Pucharze Kontynentalnym. To właśnie w tych ostatnich rozgrywkach awansował z Pasami do wielkiego finału, gdzie w styczniu tego roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju w duńskim Vojens.

Popularny „Kapi” był również najbardziej skutecznym zawodnikiem 12-krotnych mistrzów Polski w sezonie 2019/20, a w klasyfikacji kanadyjskiej PHL zajął trzecie miejsce z dorobkiem 62 punktów za 22 gole i 40 asyst! Po zakończonych rozgrywkach zawodnik podjął treningi w klubie ze Słowacji Bratysława Capitals, jednak ostatecznie zdecydował się na powrót do Polski i ponowne założenie koszulki w biało-czerwone pasy!

- Bardzo się cieszę, że znów będę zawodnikiem Comarch Cracovii! Jestem głodny gry i nie mogę się już doczekać występów przed krakowską publicznością. Do zobaczenia przy Siedleckiego 7! - powiedział zawodnik, który parafował kontrakt obowiązujący do końca obecnych rozgrywek.

Damian, witamy w domu i życzymy powodzenia!