Comarch Cracovia - ECB Zagłębie, piątek, g. 18:00 [ZAPOWIEDŹ]

    19.09.2025
    Comarch Cracovia - ECB Zagłębie, piątek, g. 18:00 [ZAPOWIEDŹ]

    Tauron Hokej Liga wraca na Siedleckiego! O godzinie 18:00 Comarch Cracovia w pierwszym ligowym spotkaniu podejmie u siebie ECB Zagłębie Sosnowiec. Widzimy się na lodowisku!

    Po pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu w Toruniu, krakowianie mieli 7 dni na przygotowania do starcia z Zagłębiem. Jak mówił na konferencji prasowej trener Pasów, Krystian Dziubiński, czas ten wykorzystano dobrze, a zespół podejdzie do starcia z sosnowiczanami cały i zdrowy.

    - Po meczu w Toruniu czujemy się dobrze, nie mamy żadnych urazów […] Razem z trenerem Tero staramy się skupiać na swoim zespole, ale fakt, analizowaliśmy również Zagłębie. Czy dobrze? Wszystko się okaże jutro. Niemniej jednak wiemy, na co uważać, jakich błędów nie popełniać. Ambicją, walką, strukturą i mądrością, jaką chcemy wszczepić w grę naszego zespołu, mamy nadzieję powalczyć i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

    Spotkanie z KH Energą Cracovia przegrała 3:8, ale wynik nie oddaje przebiegu meczu. Pasy do 50.minuty walczyły jak równy z równym z faworyzowanym rywalem, dwukrotnie wyrównując stan meczu i realnie walcząc o komplet punktów. Niestety, w końcówce „Stalowe pierniki” bezlitośnie skarciły krakowian za błędy i odskoczyły na pięć trafień.

    - Do 51.minuty byliśmy pełni optymizmu i wydaje mi się, że spełnialiśmy założenia. Niestety, potem i serce, i głowa, nieco nam się zapaliły, niepotrzebna kara, rywal odskoczył nam na dwa gole i później nie umieliśmy sobie z tym poradzić. Przegraliśmy mecz, ale dla nas była to kolejna lekcja. Z każdym kolejnym spotkaniem uczymy się czegoś nowego. Zawodnicy są tego świadomi. Wierzę w nich już w nadchodzącym meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec – mówi Dziubiński.

    Teraz przed Pasami rywalizacja z Zagłębiem, jednym z pretendentów do medalu w tym sezonie. Sosnowiczanie w pierwszych dwóch spotkaniach zaliczyli i porażkę, i zwycięstwo. Na inauguracje ulegli na wyjeździe Unii Oświęcim 2:4, ale dwa dni później, u siebie, tym samym stosunkiem bramek pokonali KH Energę. Najskuteczniejszym graczem Zagłębia po dwóch meczach jest Jere Jokinen, który zanotował trzy trafienia.

    W kadrze Zagłębia znajdziemy trzy nazwiska, która w trakcie swojej kariery przywdziewały Pasiaste barwy. Są to Aron Chmielewski, który przed wyjazdem do Czech grał w Cracovii i sięgnął z nią po mistrzostwo, Sebastian Brynkus, który po wielu latach spędzonych w Krakowie przed tym sezonem zmienił przynależność klubową i Jakub Wanacki, który w ubiegłej kampanii występował w Pasach.

    Spotkanie okraszone będzie występem muzycznym Arcziego $zajki, co stanowi bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie.

    Początek o godzinie 18. Bilety można zakupić W TYM MIEJSCU.

    CRACOVIA TO RÓWNIEŻ