CHL: Comarch Cracovia - Färjestad Karlstad, godz. 18:00

  11.10.2022
  CHL: Comarch Cracovia - Färjestad Karlstad, godz. 18:00

  Ostatnim meczem fazy grupowej obecnej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów będzie starcie z aktualnym mistrzem Szwecji Färjestad Karlstad. Spotkanie odbędzie się na Lodowisku przy ul. Siedleckiego 7 w Krakowie o godz. 18.

  Po ostatniej kolejce w grupie „F” znamy już ostateczne rozstrzygnięcia – do fazy play-off awansują drużyny Karlstadt oraz niemiecka Straubing Tigers. Obie ekipy wywalczyły jak dotąd po 12 punktów i dziś powalczą o pierwsze miejsce. Nie oznacza to jednak, że zabraknie hokejowych emocji, wszak niezbyt często się zdarza, by rywale tego pokroju gościli na lodowiskach w naszym kraju.

  Przypomnijmy – Färjestad to najbardziej utytułowana drużyna z kraju „Trzech Koron”, która ma na koncie aż dziesięć tytułów mistrzowskich. jedenaście srebrnych krążków oraz dwukrotną wygraną w prestiżowym Pucharze Spenglera i zwycięstwo w European Trophy w 2006 roku. „FBK” – bo taki przydomek nosi drużyna – występuje w ekstraklasie szwedzkiej SHL od 39 sezonów, nieprzerwanie od założenia rozgrywek w 1975 roku i jest liderem „tabeli wszech czasów” rozgrywek.

  Będzie to również czwarty w historii pojedynek między obiema ekipami, choć jak dotąd nie udało nam się wywalczyć nawet punktu. Pierwsze dwa starcia miały miejsce jeszcze w sezonie 2016/17 i zakończyły się zwycięstwami rywali 5:1 oraz 7:0, a tydzień temu mistrzowie Szwecji pokonali Comarch Cracovię również 5:1. Warto podkreślić, że strzelcem obu goli dla Pasów jest Damian Kapica, który jako jedyny z obecnej kadry wystąpił we wszystkich meczach.

  Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Wejściówki w cenie: 50 zł (normalny) i 35 zł (dla kobiet, dzieci, uczniów, studentów oraz seniorów 65+) wciąż są dostępne i można nabywać je w: Punktach Obsługi Kibica na Stadionie przy ul. Kałuży 1 od godz. 10, internetowym systemie biletowym, który dostępny jest W TYM MIEJSCU oraz kasie Lodowiska przy Siedleckiego 7 na dwie godziny przed meczem.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ