Bramkarz Michael Petrásek kolejnym wzmocnieniem Comarch Cracovii!

  26.06.2020
  Bramkarz Michael Petrásek kolejnym wzmocnieniem Comarch Cracovii!

  28-letni golkiper Michael Petrásek, który w przeszłości sięgał po mistrzostwo Czech, złożył podpis pod kontraktem i został nowym zawodnikiem Pasów!


  Michael Petrásek urodził się 19 grudnia 1991 roku w czeskim Uściu nad Łabą i  to w miejscowym klubie uczył się gry w hokeja. Przez większą część kariery reprezentował macierzystą drużynę na różnych szczeblach wiekowych, a na koncie ma także występy na drugim i trzecim poziomie rodzimych rozgrywek.

  Największym sukcesem było jednak wywalczenie Mistrzostwa Czech w 2015 roku, które zdobył będąc zawodnikiem HC Vervy Litwinów, gdzie występował przez cztery lata. Indywidualnie z kolei najlepiej spisał się w sezonie zasadniczym 2017/18, zaliczając 34 mecze, w których bronił ze skutecznością oscylującą w granicach 92%.

  Poprzednie rozgrywki spędził w drugiej lidze, przywdziewając barwy HC Przerów, a jego bilans to 29 spotkań i blisko 92% obronionych strzałów. Dziś czeski golkiper złożył podpis pod kontraktem i będzie reprezentował nasz Klub w najbliższym sezonie.

  - Z Cracovii otrzymałem dobrą ofertę i w związku z tym zdecydowałem się na podpisanie umowy, z czego jestem bardzo zadowolony. Wiem, że jest to Klub o wieloletniej tradycji z mnóstwem sukcesów, a miasto jest przepiękne i dlatego wraz z rodziną cieszymy się, że będę mógł tu zagrać – powiedział zawodnik, dla którego Pasy będą pierwszą zagraniczną drużyną w karierze.

  - To dla mnie zupełnie nowy rozdział, ale i spore wyzwanie. Moim celem jest wywalczenie mistrzostwa i mam nadzieję, że stworzymy dobrą drużynę, która to osiągnie – zakończył.

  Michael, witamy i życzymy sukcesów oraz samych czystych kont!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ