Alex D’Orio nowym bramkarzem Pasów!

  22.05.2024
  Alex D’Orio nowym bramkarzem Pasów!

  Aktualny mistrz Norwegii i były zawodnik farmerskiej drużyny Pittsburgh Penguins w lidze AHL, 25-letni golkiper Alex D’Orio wzmacnia 12-krotnych mistrzów Polski! Kanadyjczyk związał się z Pasami kontraktem, który będzie obowiązywał przez następny sezon!

  Alex D’Orio urodził się 28 kwietnia 1999 roku w kanadyjskiej miejscowości Sherbrooke i charakteryzuje się dobrymi warunkami fizycznymi – przy wzroście 188 cm, waży 95 kg. W 2017 roku wywalczył tytuł mistrza Quebec Major Junior Hockey League, która jest jedną z najlepszych lig juniorskich w Ameryce Płn. Następnie był członkiem systemu szkoleniowego słynnych „Pingwinów” z Pittsburgha i reprezentował farmerską drużynę tej organizacji Wilkes Barre/Scranton Penguins w lidze AHL. Na bezpośrednim zapleczu National Hockey League rozegrał 34 spotkania, w których bronił z blisko 90-procentową skutecznością.

  W sezonie 2022/23 przeniósł się do Europy, gdzie reprezentował barwy szwedzkiego IF Björklöven w lidze HockeyAllsvenskan, która jest drugim poziomem rozgrywkowym w kraju Trzech Koron. W minionych rozgrywkach z kolei kontynuował karierę w Szwecji i był zawodnikiem klubów Östersunds IK oraz Björklöven, a następnie zasilił barwy norweskiego Storhamar, z którym wywalczył tytuł mistrza kraju.

  - Poszukiwaliśmy bramkarza, który będzie realnym wzmocnieniem i da jakość między słupkami naszej bramki. Sporą pracę przy tym transferze wykonali trener Marek Ziętara oraz Dyrektor Sportowy Sebastian Witowski, za co bardzo im dziękuję. Alex dołączy do drużyny podczas treningów na lodzie, ale już teraz chciałbym go powitać w naszym Klubie! – powiedział Dyrektor Operacyjny Łukasz Sikora.

  Alex, my również witamy i życzymy wielu sukcesów!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ