Aleš Ježek z nowym kontraktem!

  23.07.2020
  Aleš Ježek z nowym kontraktem!

  30-letni czeski defensor Aleš Ježek, złożył dziś podpis pod umową i pozostanie w Pasach przez najbliższy sezon. Witamy ponownie!

  Aleš Ježek urodził się 25 czerwca 1990 roku w czeskiej miejscowości Tabor i występuje na pozycji obrońcy. Charakteryzuje się doskonałymi warunkami fizycznymi – przy wzroście 188 cm, waży blisko 100 kg. Przygodę z hokejem rozpoczynał w klubie Spartak Sobiesław, skąd trafił do juniorskich drużyn słynnego HC Czeskie Budziejowice. Na początku kariery występował w drużynach z niższych rodzimych lig, ale na koncie ma także grę w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

  Rosły defensor może pochwalić się również grą w lidze KHL, gdzie przywdziewał barwy nieistniejącego już Lva Poprad, oraz na jej bezpośrednim zapleczu – Wyższej Hokejowej Lidze w drużynie Zauralie Kurgan. Następnie 30-letni Czech grał w kazachskim HK Ałmaty, CSK VVS Samara (trzeci poziom rozgrywkowy w Rosji) oraz MsHK Żylina i HK Poprad w słowackiej ekstraklasie.

  W sezonie 2018/19 zasilił Unię Oświęcim, w barwach której zdążył rozegrać 26 spotkań z dorobkiem 2 goli i 11 asyst. Przed fazą play-off ówczesnych rozgrywek zawodnik zdecydował się jednak na przenosiny do Comarch Cracovii, gdzie z miejsca stał się czołowym obrońcą, walnie przyczyniając się do zdobycia wicemistrzostwa kraju.

  Dobre występy zaowocowały przedłużeniem umowy i w poprzednim sezonie defensor ponownie przywdziewał bluzę w biało-czerwone Pasy. Ogółem  Aleš Ježek w barwach Comarch Cracovii rozegrał 69 spotkań, w których zdobył 20 punktów za 6 goli i 14 asyst.

  - Bardzo się cieszę, że znów będę mógł reprezentować barwy Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce. Bardzo dobrze czuję się w Krakowie, mamy świetnych Kibiców i to dla nich chcemy zwyciężać. W poprzednim sezonie nie udało nam się wywalczyć medalu, dlatego czuję teraz podwójną motywację – powiedział hokeista po parafowaniu kontraktu, który będzie obowiązywać przez następny rok.

  Aleš, cieszymy się że zostajesz z nami i życzymy udanego sezonu!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ