5 czerwca początek przygotowań

  02.06.2023
  5 czerwca początek przygotowań

  Hokeiści Comarch Cracovii już 5 czerwca rozpoczną letnie przygotowania do nowego sezonu. Treningi odbywać się będą na obiektach klubowych i potrwają do 31 lipca, kiedy to zaplanowano pierwsze zajęcia na lodzie.

  Zajęcia odbywać się będą w tygodniu, a weekendy zostaną przeznaczone na regenerację. Jak co roku nie zabraknie pracy w siłowni czy tradycyjnych już biegów po górkach w kamizelkach obciążających czy pływania w kajakach. W treningach będą uczestniczyć wszyscy hokeiści posiadający ważne kontrakty oraz kilku juniorów, a w tym m.in. wychowankowie Damian Kapa i Dawid Tynka. Do drużyny będą też systematycznie dołączać zawodnicy, którzy parafują nowe kontrakty.

  - Treningi będą zróżnicowane, tak by optymalnie przygotować się do sezonu. W przyszłym tygodniu ma odbyć się zebranie klubów w sprawie nowych rozgrywek i terminarza. Plan może być więc nieco zmodyfikowany w zależności od ustaleń. W ostatni dzień lipca planujemy już wejście na lód – powiedział trener Rudolf Roháček.

  Drużyna rozegra też przynajmniej pięć sparingów z drużynami ze Słowacji  - m.in. HK Poprad, HK Dukla Michalovce czy HK Spišská Nová Ves. Trwają również rozmowy z polskimi drużynami oraz ustalanie terminów i miejsc spotkań.

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ