1/2 play-off (6. mecz): GKS Katowice - Comarch Cracovia, godz. 17:00

19.03.2023

Przed nami najważniejszy mecz obecnego sezonu. Po piątkowej porażce z GKS Katowice 4:5 w dogrywce, rywale potrzebują już tylko jednego zwycięstwa do awansu. Pasy muszą więc zrobić wszystko, by wyrównać stan serii i doprowadzić do siódmego, a zarazem decydującego spotkania, co zwiastuje spore emocje!

W piątkowym starciu po sześćdziesięciu minutach panował remis 4:4 i o zwycięstwie miała zadecydować dogrywka oraz „złoty gol”. Warto wcześniej jednak wspomnieć, że sztab trenerski, dokonał zmian w poszczególnych piątkach, a po raz pierwszy w oficjalnym meczu zadebiutował napastnik Jonathan Walker, który przez cały sezon mierzył się z kontuzją. Ostatecznie jednak to podopieczni byłego selekcjonera Jacka Płachty przechylili losy spotkania na swoją korzyść, a krążek do siatki wpakował w 18. minucie dogrywki Bartosz Fraszko.

Hokeiści Comarch Cracovii znaleźli się więc w bardzo trudnym położeniu, a margines błędów się wyczerpał. W przypadku dzisiejszej porażki Pasy stracą szansę na finał i będą musieli zadowolić się grą o brązowy medal. Gdyby jednak 12-krotni mistrzowie Polski pokonali ekipę z Katowic o awansie zadecyduje siódmy mecz, który odbędzie się we wtorek 21 marca na Lodowisku przy Siedleckiego 7. Nasi hokeiści muszą więc dziś spiąć się na wyżyny swoich umiejętności i pokonać półfinałowego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na Lodowisku „Satelita” rozpocznie się o godz. 17. Do prowadzenia zawodów zostali wyznaczeni sędziowie Paweł Breske i Krzysztof Kozlowski, a na liniach będą im pomagać Artur Hyliński oraz Wojciech Czech. Transmisję w systemie PPV przeprowadzi portal polskihokej.tv – zachęcamy do zakupu dostępów, ponieważ część środków trafi na konto naszego klubu i wesprze drużynę. Wynik możecie śledzić również w relacji tekstowej, którą udostępnimy w naszym serwisie oraz w klubowych social mediach – Facebook, Twitter i Instagram. Razem po mistrza!