Comarch Cracovia - Tauron KH GKS Katowice godz. 18:30
Tauron KH GKS Katowice jest liderem tabeli PHL i obecnie ma aż 14 punktów nad GKS-em Tychy. Hokeiści tego klubu prowadzą również w klasyfikacji kanadyjskiej - lider Grzegorz Pasiut strzelił dotąd 14 goli i zaliczył 17 asyst, a Patryk Wronka, 10 razy trafiał do bramki rywali, a także 21 razy popisywał się kluczowym podaniem. Warto także wspomnieć, że nasi dzisiejsi rywale nie próżnują i co rusz dokonują wzmocnień kadrowych, czego przykładem jest Filip Starzyński. 25-letni zawodnik ostatnich kilka lat spędził za oceanem, reprezentując barwy klubów z amerykańskiej ligi akademickiej NCAA, a w ostatnich dniach parafował umowę z katowickim klubem.
To jednak hokeiści Pasów wyszli zwycięsko z pierwszego pojedynku w tym sezonie. W "Satelicie" czyli małej hali katowickiego "Spodka" zwyciężyli 5:4, a decydującego gola na 10 sekund przed końcem zdobył Mateusz Bepierszcz. Comarch Cracovia znajduje się w tej chwili na szóstej pozycji z dorobkiem 27 "oczek", ale wciąż liczy się w walce o czołową "czwórkę" po dwóch rundach rozgrywek.
Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Zbigniew Wolas z Oświęcimia, a na liniach pomagać mu będą Rafał Noworyta i Szymon Urbańczyk. Początek godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy!

