Już o godz. 17 Pasy zmierzą się na Stadionie Zimowym z Zagłębiem Sosnowiec. Przygotowaliśmy relację tekstową z tego spotkania, a transmisję przeprowadzi portal polskihokej.tv.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 2:5 (2:3, 0:1, 0:2)

0:1 - Aleš Ježek - Richard Nejezchleb, Jakub Šaur (2:37)

1:1 - Rusłan Baszirow - Armen Khoperia, Adam Domogała (6:27, 5/4)

2:1 - Rusłan Baszirow - Adam Domogała, Jewgienij Nikiforov  (13:12)

2:2 - Tomáš Franek - Richard Nejezchleb, Michal Gutwald (18:26)

2:3 - Aleš Ježek - Martin Dudaš, Tomáš Franek (24:13)

2:4 - Erik Němec (56:18)

2:5 - Erik Němec - Taavi Tiala, Jiří Gula (57:21, 5/4)

Sędziują: Przemysław Gabryszak, Wojciech Wrycza (główni) - Grzegorz Cytawa, Wojciech Moszczyński (liniowi)

Minuty karne: 10 - 10

Widzów: 300

Zagłębie: Czernik (Kotuła) - Kascak, Khoperia, Nikiforov, Domogała A., Baszirow - Jakobsons, Syrojeżkin, Bernacki, Kozłowski, Nahunko - Naróg, Domogała M., Smal, Blanik, Kulas - Jaskólski, Stojek, Sikora, Rutkowski, Dubinin

Trener: Grzegorz Klich

Cracovia: Petrásek (Kowalówka) - Gula, Šaur, Tiala, Němec, Brynkus - Dudaš, Gutwald, Franek, Ježek, Nejezchleb - Musioł, Szurowski, Bezwiński, Kamiński, Csamangó - Gosztyła, Jastrabau, Dziurdzia, Augustyniak

Trener: Rudolf Roháček

Relacja tekstowa (Prosimy o ręczne odświeżanie strony np. klawiszem F5):

KONIEC MECZU

60' - Koniec! Odnosimy pierwsze zwycięstwo w sezonie! Gratulacje Pasy!

58' - GOOOL! Szybko wykorzystujemy liczebną przewagę i swojego drugiego gola w meczu zdobywa Nemec!

57' - Za atak łokciem dwie karne minuty otrzymuje zawodnik Zagłębia Adam Domogała.

57' - GOOL!!!! Nemec sam na sam umieszcza krążek pod poprzeczką bramki Czernika! Jesteśmy już o krok od zwycięstwa!!!

55' - Wychodzimy z kontrą, ale Csamango nie ma do kogo dograć i gubimy krążek w tercji rywali.

54' - Zrobiło się niebezpiecznie, krążek przetoczył się wzdłuż naszej linii bramkowej.

52' - Zagłębie rozpaczliwie dąży do wyrównania, ale dobrze się bronimy i nie pozwalamy rywalom na zbyt wiele.

50' - Mało strzałów i klarownych sytuacji oglądamy w tej tercji.

48' - Baszirow z niebieskiej oddaje rozpoczliwe uderzenie i Petrasek nie ma problemów z tym strzałem.

46' - Oglądamy dużo szarpanej gry w tej odsłonie.

45' - Csamangó bekhendem po lodzie z bliska mógł zmieścić gumę w bramce między parkanami Czernika. Czeski napastnik jednak nieznacznie chybił.

43' - Brynkus idealnie obsłużył Tialę, ale fiński napastnik z metra przestrzelił. Ogromna szkoda, bo ten gol mógł już rozstrzygnąć losy meczu.

42' - Gramy już w komplecie.

41' - Gutwald wraca na lód. Jaskólski po jednm ze starć pod bandą długo nie podnosi się z lodu. Po dłuższej chwili zawodnik gospodarzy zjeżdża jednak do boksu o własnych siłach.

41' - Jeszcze przez 15 sekund zagramy w podwójnym osłabieniu.

41' - Drużyny już na tafli, zaczynamy ostatnie dwadzieścia minut spotkania.

ROZPOCZĘCIE III TERCJI

KONIEC II TERCJI

40' - Kończymy drugą odsłonę jednobramkowym prowadzeniem. Od pierwszego zwycięstwa w sezonie dzieli nas tylko dwadzieścia minut!

40' - Nerwowa końcówka tej tercji. Zagłębie zwietrzyło szanę na wyrównanie.

40' - Kolejne wykluczenie dla Pasów. Do Gutwalda dołącza Jeżek za  przeszkadzanie i przez ponad minutę zagramy bez dwóch zawodników.

39' - Łapiemy wykluczenie na niespełna dwie minuty przed przerwą. Gutwald wybił krążek poza taflę i otrzymuje wykluczenie za celowe opóźnianie gry.

39' - Kontra Zagłębia i podanie Nahunki przed naszą bramką przerwał Musioł.

38' - Gula utrzymał krążek na niebieskiej i oddał strzał, ale guma minęła tylko prawy słupek bramki Zagłębia.

37' - Z przestrzeni międzybulikowej z nadgarstka pociągnął Kamiński, ale krążek został zablokowany przez defensywę Sosnowca.

36' - Nie potrafiliśmy zrobić użytku z przewagi i już Zagłębie gra w pełnym zestawieniu.

36' - Sprzed bulika Franek i bramkarz miejscowych mrozi krążek.

34' - Pod bramką zahaczany Najezchleb i do boksu kar powędrował Jakobsons.

33' - W tej tercji nasza gra prezentuje się o wiele lepiej. Gospodarze nie potrafią znaleźć sposobu na dobrze prezentującą się naszą drużynę!

32' - Dwie dobre okazje Pasów: Najpierw Najezchleb po lodzie i kijem odbił Czernik, a następnie z bliska próbował Franek.

31' - Tiala po lodzie pod bramkę do Brynkusa, ale szybsi defensorzy Zagłębia.

30' - Za nami połowa regulaminowego czasu gry. Wciąż prowadzimy 3:2!

30' - Groźną kontrę Zagłębia przerywa gwizdek sędziego. Gospodarze na spalonym.

28' - Zakotłowało się pod naszą bramką, ale Petrasek nie stracił koncetracji i uratował nasz zespół przed stratą trzeciego gola.

27' - Czernik zgubił kij, ale z pomocą przyszedł defensor Zagłębia.

26' - Dudas dalekim podaniem obsługuje Najezchleba, ten zostawia krążek Frankowi, ale napastnik Pasów uderza w parkany bramkarza.

25' - GOOL! Na pięć sekund do końca kary Kulasa krążek w bramce Zagłebie umieszcza po raz drugi w meczu Aleś Jeżek. Wracamy na prowadzenie!

23' - Dużo podań, ale brak wykończenia.

23' - Za uderzanie kijem dwuminutowe wykluczenie otrzymuje Kulas. Szansa dla Pasów na trzecie trafienie już na początku tej odsłony.

22' - Najezchleb zza bramki do Franka, ale ten uderza wysoko nad poprzeczką.

21' - Od początku oba zespoły ruszyły do zdecydowanego ataku.

21' - Pierwsze wznowienie dla gospodarzy.

ROZPOCZĘCIE II TERCJI

KONIEC I TERCJI

20' - Po pierwszej tercji w Sosnowcu remisujemy z Zagłębiem 2:2.

19' - GOL! Co się odwlecze to nie uciecze! Wykorzystujemy przewagę, a do bramki Zagłębia trafia Franek! Brawo!

19' - Najezchleb na szybkości z okolic bulika, ale znów górą bramkarz.

18' - Za trzymanie dwuminutową karą ukarany Jakobsons.

17' - Sygnalizowana kara dla Zagłębia. Podanie od Franka pod bramkę do Najezchleba, ale Czernik zdołał się przemieścić.

16' - Dwukrotnie Csamango: Najpierw sprzed bulików, później tuż przy prawym słupku, ale górą bramkarz Sosnowca.

15' - Franek na prawo, ale krążek odbija się od łyżwy defensora gospodarzy.

15' - Walczymy i próbujemy odwrócić losy meczu. Ostry Forchecking Zagłębia skutecznie nam to jednak uniemożliwia.

15' - Nemec z niebieskiej, ale wysoko nad poprzeczką.

14' - 2:1 - Kontra Zagłębie, A. Domogała odegrał na lewo do Baszirowa i Rosjanin precyzyjnym strzałem w odsłoniętą część bramki zdobywa swojego drugiego gola w meczu.

13' - Franek z okolic bulika uderza obok słupka.

13' - Dubinin spod bandy, ale łapie Petrasek i szybko wznawia grę.

12' - Jeżek sprzed niebieskiej, ale nisko lecący krążek znów łapie Czernik. Nasza gra wygląda teraz zdecydowanie lepiej.

11' - Franek sprzed lewego bulika, ale pewnie łapie bramkarz Zagłębia.

11' - Mało przerw w grze.

11' - Nikiforov ze slotu nad poprzeczką.

9' - Solowa akcja Csamangó, ale w momencie strzału Khoperia podbił mu kij.

8' - Z bliska uderzał Najezchleb po dograniu Franka, ale prkanami broni Czernik.

7' - 1:1 - Krążek wędrował jak po Sznurku: Domogała do Khoperia zza bramki, ten wzdłuż linii dograł do Baszirowa, a Rosjanin z bliska umieścił gumę w naszej bramce. Walczymy dalej!

6' - Gutwald już na lodzie.

5' - Kolejne wykluczenie. Tym razem do boksu uda się Szurowski i przez 18 sekund zagramy w podwójnym osłabieniu. Musimy uważać na ten element gry.

5' - Z okolic bulika uderzał Tiala, ale Czernik odbija gumę.

4; - Na bramkę popędził Najezchleb, ale nasz napastnik nie miał komu dograć krążka i zdecydował się przytrzymać gumę i zagrać na czas.

4' - Za spowodowanie upadku przeciwnika na dwuminutową karę odesłany Gutwald. Znów zagramy w osłabieniu.

3' - GOOL! - Ales Jezek po podaniu Richarda Najezchleba umieszcza krążek w bramce i prowadzimy 1:0! Brawo!

3' - Gramy już w pełnym zestawieniu.

3' - Po kontrze Tiala trafia w bramkarza!

2' - Skutecznie się bronimy.

1' - Niestety już w 19. sekundzie meczu Saur odesłany do boksu kar za spowodowanie upadłu przeciwnika.

1' - Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla Pasów!

ROZPOCZĘCIE MECZU

16:20 - Jesteśmy już na przedmeczowym rozjeździe. Czas na pierwsze zwycięstwo!

16:00 - Poznaliśmy skład naszej drużyny na dzisiejsze spotkanie. W bramce wystąpi Michal Petrasek, a funkcję kapitana pełnił będzie Martin Dudas

15:00 -  Witamy ze Stadionu Zimowego w Sosnowcu. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji oraz social mediów.