Roman Rác nowym zawodnikiem Pasów!

29.04.2022

Były reprezentant Słowacji 31-letni napastnik Roman Rác dołączył do ekipy zdobywców Pucharu Kontynentalnego i związał się z Najstarszym Klubem Sportowym kontraktem obowiązującym do końca obecnego sezonu!

Roman Rác urodził się 28 grudnia 1990 roku w miejscowości Dubnica Nad Vahom, a karierę rozpoczynał w Dukli Trenczyn. Następnie został zawodnikiem HC Ołomuniec, reprezentując młodzieżową oraz seniorską drużynę czeskiego klubu. W 2014 roku otrzymał powołanie do reprezentacji narodowej i wystąpił w 25. edycji turnieju Deutschland Cup, zdobywając jednego gola.

W sezonie 2017/19 został wypożyczony do AZ Hawierzów, a następnie był zawodnikiem czeskiego Vsetina i słowackiej Nitry. Do Polski trafił w sezonie 2019/20, wiążąc się z Lotosem PKH Gdańsk, a następnie przez dwa lata reprezentował barwy JKH GKS Jastrzębie. W klubie spod czeskiej granicy wywalczył przed rokiem tytuł mistrza kraju oraz wystąpił w Hokejowej Lidze Mistrzów. Na koncie ma także Puchar i dwa Superpuchary naszego kraju.

Ogółem w PHL  wystąpił w 109 spotkaniach, w których zdobył 33 gole i 66 asyst, co dało mu 99 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Do imponującego dorobku dorzucił także gola i dwa kluczowe podania w europejskich rozgrywkach.

Bramkostrzelny napastnik, który również dobrze radzi sobie na wznowieniach, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy 12-krotnych mistrzów Polski, parafując kontrakt do końca przyszłych rozgrywek.

- Kraków to ładne miejsce, natomiast Cracovia jest Klubem, który zawsze walczy o czołowe lokaty. Otrzymałem dobrą ofertę i wraz z rodziną zdecydowaliśmy, by zmienić otoczenie – powiedział zawodnik po złożeniu podpisu.

Roman, witamy w Cracovii i życzymy wielu sukcesów w pasiastych barwach!