Reprezentacyjny defensor Jakub Wanacki zasila Comarch Cracovię!

  11.05.2024
  Reprezentacyjny defensor Jakub Wanacki zasila Comarch Cracovię!

  Reprezentant Polski na Mistrzostwa Elity, 33-letni defensor Jakub Wanacki związał się z Comarch Cracovią umową, która będzie obowiązywać przez najbliższy sezon z możliwością przedłużenia o kolejny!

  Jakub Wanacki (na zdj. w barwach Katowic, w środku) urodził się 12 marca 1991 roku w Opolu i to barwy miejscowego Orlika reprezentował na początku hokejowej kariery. Następnie był zawodnikiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, GKS Tychy, francuskiego Anglet Hormadi, Unii Oświęcim oraz dwukrotnie GKS Katowice. Na koncie ma trzy mistrzostwa Polski, cztery wicemistrzostwa oraz trzy brązowe medale. Do bogatej kolekcji dorzucił również Superpuchar i Puchar naszego kraju.

  Nasz nowy zawodnik to również etatowy reprezentant Polski, który znalazł się w ścisłej kadrze na Mistrzostwa Świata Elity, które od piątki odbywają się w czeskiej Pradze i Ostrawie.

  - Zdecydowałem się na grę w Cracovii ponieważ spodobał mi się pomysł na drużynę, przedstawiony przez dyrektora sportowego sekcji hokeja Sebastiana Witowskiego oraz możliwość nowego wyzwania. Mój cel jest prosty: jak najlepsze reprezentowanie Klubu! – powiedział Jakub Wanacki po złożeniu podpisu.

  Kuba, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ