Radosław Sawicki w Comarch Cracovii!

  12.05.2022
  Radosław Sawicki w Comarch Cracovii!

  Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się wzmocnić drużynę zdobywców Pucharu Kontynentalnego jest 26-letni napastnik Radosław Sawicki – reprezentant Polski, a w przeszłości zawodnik m.in. białoruskiego Szachciora Soligorsk!

  Radosław Sawicki urodził się 8 września 1995 roku w Sanoku i jest wychowankiem miejscowego klubu. Na początku swej kariery regularnie występował w rozgrywkach młodzieżowych na Słowacji w barwach macierzystej drużyny oraz HK Poprad. W maju 2014 roku podpisał zawodowy kontrakt z Ciarko STS Sanok i grę w Polskiej Hokej Lidze łączył z występami w filialnym klubie UKH Dębica na zapleczu ekstraklasy. Z kolei w lipcu 2015 roku został zawodnikiem amerykańskiego klubu Hampton Roads Whalers w juniorskiej lidze United States Premier Hockey League (USPHL).

  Po powrocie do kraju przez trzy lata reprezentował barwy katowickiej „GieKsy”, a następnie przeniósł się do JKH GKS Jastrzębie, z którym sięgnął po tytuł mistrzowski w 2021 roku, pokonując w finale drużynę Pasów. Dobre występy zaowocowały transferem do białoruskiego Szachciora Soligorsk, gdzie rozegrał pięć spotkań w ramach Pucharu Rusłana Saleja, a następnie powrócił do macierzystej drużyny z Sanoka.  Jego dorobek w poprzednim sezonie to 44 spotkania, 23 gole i 25 asyst.

  Od sezonu 2022/23 napastnik będzie reprezentował barwy Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce, wiążąc się umową, która będzie obowiązywać do końca rozgrywek.

  - Perspektywa gry w Lidze Mistrzów oraz walka o najwyższe cele przekonała mnie do związania się z Cracovią. Chciałbym dobrze wypaść w Europie i wygrać mistrzostwo oraz Puchar Polski - powiedział zawodnik tuż po złożeniu podpisu.

  Radek, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ