Patryk Gosztyła: Dobrze przepracować okres przygotowawczy

  • Wywiady
10.07.2020
Patryk Gosztyła: Dobrze przepracować okres przygotowawczy
20-letni Patryk Gosztyła to kolejny zawodnik, który pozostanie w drużynie 12-krotnych Mistrzów Polski na kolejny sezon. – W okresie przygotowawczym chcę dać z siebie wszystko, a z drużyną walczyć o najwyższe cele – powiedział defensor.
Patryk Gosztyła, który zasilił Comarch Cracovię przed ubiegłym sezonem, pierwsze hokejowe kroki stawiał w ekipie KTH Krynica. Utalentowany obrońca w poprzednich latach reprezentował jednak słowackie drużyny młodzieżowe takie jak Spiska Nowa Wieś czy HK32 Liptowski Mikułasz. Hokeista był także etatowym reprezentantem Polski do lat 18 i 20, reprezentując nasz kraj w turniejach mistrzowskich.

W sezonie 2019/20 zawodnik rozegrał 7 spotkań w barwach Pasów oraz 9 w składzie Kadry PZHL U-23 w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Znacznie lepiej radził sobie jednak w drugiej drużynie, prowadzonej przez trenera Dominika Salamona, gdzie w 17 spotkaniach Młodzieżowej Hokej Ligi strzelił gola i zaliczył asystę, a następnie w Centralnej Lidze Juniorów (przerwanej ze względu na pandemię koronawirusa), rozegrał 6 spotkań z bilansem 3 punktów za jedno trafienie i dwa kluczowe podania.

- W Klubie czuję się bardzo dobrze, a w drużynie świetnie się ze sobą dogadujemy. Jeśli chodzi o aspekty sportowe, to z poprzedniego sezonu – zarówno indywidualnie, jak i drużynowo – nie mogę być zadowolony. Stać nas było na więcej – mówi Gosztyła i dodaje:

- W minionych rozgrywkach nie grałem zbyt dużo, dlatego teraz chcę dobrze wykorzystać okres przygotowawczy i pokazać się trenerowi z jak najlepszej strony. Chciałbym wywalczyć sobie stałe miejsce w składzie, a z drużyną walczyć o najwyższe cele!

Hokeiści Pasów od czerwca przygotowują się do kolejnego sezonu. Ze względu na pandemię koronawirusa, zajęcia odbywają się głównie na lodowisku przy Siedleckiego 7.

 - Pierwszy miesiąc przygotowań był bardzo intensywny. Pracowaliśmy nad siłą oraz wytrzymałością. Odbywaliśmy treningi siłowe, technikę strzelania czy zajęcia na rowerkach. Uważam ten okres za udany– wyjaśnia.

- W drugim etapie również się nie oszczędzamy. Dodatkowym elementem są ćwiczenia w terenie takie jak choćby bieganie po górkach. Są to niezwykle wymagające zajęcia, ale dajemy z siebie wszystko, by jak najlepiej przygotować się do sezonu – kończy Patryk Gosztyła, który już na początku sierpnia wraz z drużyną powinien rozpocząć treningi na lodzie.  
Naszemu zawodnikowi życzymy owocnej pracy oraz realizacji wszystkich sportowych planów!

CRACOVIA TO RÓWNIEŻ