Pasiaste Mini Winter Classic: Zwyciężył… hokej! [RELACJA]

  11.02.2023
  Pasiaste Mini Winter Classic: Zwyciężył… hokej! [RELACJA]

  W sobotę 11 lutego po raz pierwszy w historii Akademii Hokejowej Cracovia CANPACK odbył się mecz na otwartym lodowisku w Krakowie! Najmłodsi adepci hokeja gościli na obiekcie Nowohuckiego Centrum Kultury.

  Spotkanie odbyło się na otwartym Lodowisku przy Nowohuckim Centrum Kultury, a kije skrzyżowali najmłodsi adepci z grupy minihokeja pod wodzą trenera Filipa Drzewieckiego oraz kierownika drużyny Michała Kurka. Spotkanie swą obecnością uświetnił były sędzia międzynarodowy P. Jacek Chadziński, któremu asystował krakowski arbiter Filip Dudek. Obaj rozjemcy stanęli na wysokości zadania, a ich decyzje były w pełni sprawiedliwe i pozwalały cieszyć się sportowym widowiskiem, zarówno wśród najmłodszych zawodników, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

  Warto wspomnieć, że inicjatorem wydarzenia był lokalny działacz, a także znany satyryk i konferansjer oraz członek Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich Adam Grzanka, który swym komentarzem zachęcał młodych hokeistów do walki na lodzie. Spośród licznie zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawicieli drużyny Comarch Cracovii, którą reprezentowali Łukasz Hebda oraz Mateusz Bezwiński. Przedstawiciele 12-krotnych mistrzów Polski symbolicznym rzuceniem krążka otworzyli mecz, ale też aktywnie zachęcali dzieci do spróbowania sił w hokeju na lodzie oraz wręczyli zaproszenia na mecze fazy play-off. Dodajmy jeszcze, że – zgodnie ze zwyczajem profesjonalnych lig i turniejów- hokeiści naszej Akademii rozegrali mecz specjalnie dedykowanym krążkiem z logo Nowohuckiego Centrum Kultury.

  - To wydarzenie z pewnością przejdzie do historii. Ze swej strony cieszymy się, że możemy propagować hokej wśród mieszkańców Krakowa. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce zaowocuje to większym zainteresowaniem tą dyscypliną wśród najmłodszych, którzy zasilą naszą Akademię. Kto wie, może dzięki temu doczekamy się kolejnych wspaniałych hokeistów, którzy w przyszłości będą godnie reprezentować barwy Klubu i reprezentacji Polski  – powiedział trener Filip Drzewiecki.

  Mimo, że mecz miał charakter pokazowy i nie notowano wyniku, to nie zabrakło w nim emocji i sportowej rywalizacji. Z  pewnością w znacznym stopniu przyczyni się do popularyzacji hokeja w Krakowie oraz zwiększeniu frekwencji na meczach Comarch Cracovii na Lodowisku przy Siedleckiego 7. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w organizacji!

  W "Pasiastym Mini Winter Classic" udział wzięli:

  Drużyna "Czarnych":

  I formacja:

  Ksawery Lackosz

  Tomasz Nuckowski

  Antoni Rompkowski

  Igor Sala

  II formacja:

  Marcel Gut

  Leon Gut

  Eugeniusz Tromsa

  Mirosław Sperka

  Drużyna "Czerwonych":

  I formacja

  Yehor Lykhobaba

  Dominik Korzeniowski

  Tobiasz Twaróg

  Lea Miga

  II formacja

  Radosław Wiercioch

  Karol Starościk

  Zuzanna Warmus

  Gabriel Couturier

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ