Michal Gutwald wzmacnia Pasy!

  11.08.2020
  Michal Gutwald wzmacnia Pasy!
  Nowym zawodnikiem 12-krotnych mistrzów Polski został rosły czeski defensor Michael Gutwald. 28-latek związał się z Pasami jednosezonowym kontraktem.
  Zacznijmy od tego, że Michal Gutwald to były młodzieżowy reprezentant swojego kraju. Z kadrą narodową Czech wystąpił w prestiżowym Memoriale im. Ivana Hlinki oraz dwukrotnie na zimowej Uniwersjadzie. Nasz nowy nabytek przez większość swojej kariery reprezentował kluby z Czech i Słowacji.

  Ostatnie trzy lata spędził jednak w Elite Ice Hockey League czyli najwyższym poziomie rozgrywkowym na Wyspach Brytyjskich, ale każdy sezon rozpoczynał w innym klubie. Najpierw przywdziewał barwy Braehead Clan, następnie Glasgov Clan, a w ostatnim sezonie jego klubem był Fife Flyers. Ogółem w Wlk. Brytanii rozegrał 147 spotkań, w których zdobył 10 goli i 26 asyst, a w klasyfikacji +/- , z której w pierwszej kolejności rozlicza się obrońców – wypadł na 10.

  Jeśli chodzi o metryczkę to Michal Gutwald urodził się 17 czerwca 1993 roku w miejscowości Slany, a jego macierzystą drużyną jest HC Kładno. Obrońca charakteryzuje się doskonałymi warunkami fizycznymi – przy wzroście 191 cm, waży 100 kg – które od nowego sezonu będzie miał okazję wykorzystać podczas występów w barwach Pasów.

  - Cracovia to jeden z najlepszych Klubów w Polsce, dlatego zdecydowałem się na zmianę otoczenia i grę w waszym kraju. Cieszę się z możliwości reprezentowana bartw Klubu i chcę walczyć o medale – powiedział zawodnik po parafowaniu kontraktu, którego długość wynosić będzie jeden sezon.

  Michal, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ