Maciej Kruczek ponownie w Pasach!

  17.06.2024
  Maciej Kruczek ponownie w Pasach!

  Kadrę Comarchu Cracovii na nadchodzący sezon wzmacnia tym razem doskonale znana krakowskim kibicom postać. Maciej Kruczek, wieloletni zawodnik Pasów, oficjalnie parafował umowę z naszym klubem. Witamy ponownie!

  Pochodzący z Krynicy-Zdroju i wychowany w miejscowym KTH hokeista do Krakowa trafił w 2014 roku. Pod Wawelem zakotwiczył na następne sześć lat. W pasiastych barwach w Polskiej Hokej Lidze rozegrał prawie 300 spotkań. W sezonach 2017/2018 oraz 2019/2020 był kapitanem zespołu.

  Z klubem święcił wiele sukcesów. W latach 2016 i 2017 sięgnął po dwa tytuły mistrza Polski. Do tego dołożył trzy Superpuchary Polski oraz jeden Puchar Polski. Jego dorobek wzbogacają także występy w Hokejowej Lidze Mistrzów.

  36-letni defensor to etatowy reprezentant Polski. W narodowych barwach zadebiutował w roku 2014. W swoim CV ma udział w czterech edycjach Mistrzostw Świata Dywizji 1A oraz w tegorocznej Mistrzostw Świata Elity. Na turnieju w Ostrawie Kruczek był podstawowym graczem w układance Roberta Kalabera, zaliczając występy we wszystkich siedmiu meczach.

  Nowy nabytek Pasów ostatnie cztery lata spędził w GKS Katowice, z którym dwukrotnie sięgnął po złote medale Mistrzostw Polski. Z Cracovią związał się umową do końca sezonu, z możliwością przedłużenia na kolejny.

  - Cieszę się, że znów będę mógł grać w Cracovii i wrócić tam, gdzie osiągałem spore sukcesy. Zawsze czułem się tu dobrze i jestem niezmiernie podekscytowany, że w klubie następuje nowe rozdanie,  którego będę częścią – mówi obrońca.

  Maciek, witamy ponownie i życzymy kolejnych sukcesów!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ