Luke Ferrara nowym zawodnikiem Comarch Cracovii!

  28.11.2020
  Luke Ferrara nowym zawodnikiem Comarch Cracovii!

  27-letni prawoskrzydłowy Luke Ferrara związał się z Pasami kontraktem obowiązującym do końca obecnego sezonu. Zawodnik jest reprezentantem Wielkiej Brytanii, a w obecnym sezonie przywdziewał barwy klubu z Bordeaux we francuskiej Ligi Magnus!

  Luke Ferrara urodził się 27 czerwca 1993 roku w miejscowości Peterborough. W hokeja grają również jego starsi bracia James oraz Robert, a pierwszą drużyną naszego nowego napastnika byli miejscowi „Phantoms”. W macierzystym klubie Anglik przeszedł niemal wszystkie szczeble wiekowe, nim w sezonie 2009/10 zadebiutował w English Premier Ice Hockey League, która jest bezpośrednim zapleczem ekstraklasy brytyjskiej (Elite Ice Hockey League)

  W EIHL zagrał natomiast trzy lata później, kiedy to wystąpił w jednym meczu reprezentując Cardiff Devils. W sezonie 2014/15 oprócz macierzystej drużyny, przywdział też barwy Sheffield Steelers, a pełnoprawnym członkiem „Stalowników” został rok później.  W najwyższej klasie rozgrywkowej występował również w Coventry Blaze, a obecne rozgrywki rozpoczął we francuskiej Lidze Magnus jako zawodnik Bordeaux. Ogółem w EICHL Ferrara rozegrał aż 288 spotkań, w których zdobył 71 goli i 72 asysty, co łącznie dało mu 145 punktów w punktacji kanadyjskiej, a w latach 2016 – 17 dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Wlk. Brytanii!

  Nasz nowy zawodnik występuje także w reprezentacji swojego kraju, z którą w 2019 roku zagrał w Mistrzostwach Świata Eilty na Słowacji! Co ciekawe rok wcześniej podczas mistrzostw dywizji IA napastnik wystąpił w wygranym 5:3 meczu z Polską, który walnie przyczynił się do wywalczenia awansu.

  Teraz Luke Ferrara będzie miał okazję znów skrzyżować kije z niektórymi reprezentantami Polski, ponieważ związał się z Comarch Cracovią kontraktem obowiązującym do końca obecnych rozgrywek!

  - Cieszę się z możliwości występów w Cracovii. Z polskimi zawodnikami miałem kontakt podczas gry w kadrze swojego kraju i pamiętam, że zawsze były to zacięte mecze – powiedział zawodnik tuż po parafowaniu umowy.

  Luke, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ