Dziś Comarch Cracovia rozegra spotkanie awansem z wiceliderem tabeli JKH GKS Jastrzębie. Zapraszamy do śledzenia relacji live oraz oglądania transmisji wideo, którą przygotował portal polskihokej.tv.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:3 k.  (1:0, 1:1, 0:1, 0:0 d. 0:1 k.)

1:0 - Maciej Urbanowicz - Radosław Sawicki, Mariss Jass (17:11)

2:0 - Henri Auvinen - Radosław Nalewajka (28:02, 5/4)

2:1 - Damian Kapica - Michal Vachovec, Maciej Kruczek (29:08, 4/5)

2:2 - Damian Kapica - Mateusz Bepierszcz, Michal Vachovec (52:20, 5/4)

2:3 - Ondrej Mikula (65:00, decydujący rzut karny)

Sędziowali: Mirosław Cybuch, Przemysław Gabryszak (główni) - Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi)

Minuty karne: 14-22

JKH: Raszka (Marek n/g) - Auvinen, Jass; Urbanowicz, Sawicki, R. Nalewajka - Jabornik, Górny, Kasperlík, Paś, Iossafov - Kostek, Radzieńciak; Ł. Nalewajka, Jarosz, Mattusik - Michałowski, Gimiński, Wróbel, Kulas, Pelaczyk

Cracovia: Kopřiva (R. Kowalówka n/g) - Jáchym, Štebih; Mikula, Ježek, Tvrdoň - Kruczek, Bychawski; Bepierszcz, Vachovec, Kapica - Rompkowski, Gula; Bahenský, Domogała, Leivo - Pač, Dąbkowski; Gajor, Bryniczka, Kamiński.

Opis:

Jedyny rzut karny padł łupem Ondreja Mikuli i zwyciężamy w karnych 1:0, a w całym meczu 3:2. Gratulacje drużyno!

65. min - Końcowa syrena, a więc o wszystkim zadecydują rzuty karne! Trzymamy kciuki za Miroslava Koprivę i całą drużynę!

63. min - W dobrej sytacji Bahensky, ale Raszka broni. Zwycięski gol był o włos!

61. min - Urbanowicz do Auvinena, ale Fin nie zmieścił krążka w naszej bramce.

61. min - Rozpoczynamy dogrywkę!

Koniec III tercji

60. min - Koniec regulaminowego czasu gry. Dopisujemy jeden punkt do swego konta, a w dogrywce powalczymy o następny!

59. min - Urbanowicz do Sawickiego, ale ten nie zdołał pokonać naszego bramkarza.

57. min - Coraz bliżej końca meczu. Czy będziemy mieć dogrywkę?

55. min - Bepierszcz mimo asysty rywala zdołał dograć do Kapicy. Niewiele brakowało, a nasz napastnik skompletowałby hat-tricka.

53. min - GOOL! Kapica na raty pokonuje Raszkę i mamy wyrównanie w przewadze! Wracamy do gry!

51. min - Za opóźnianie gry na ławce kar siada Jass.

51. min - Kruczek z nadgarstka, a po chwili nasz kapitan spiął się z Iossafovem w efekcie czego zgubił kask.

48. min - Kasperlik z bliska próbował zaskoczyć Koprivę, ale nasz bramkarz obronił uderzenie parkanami.

48. min - Trzeszczą bandy na Jastorze.

46. min - Mocno Jeżek, ale znów na posterunku Raszka.

45. min - Coraz śmielej radzimy sobie w ataku. Drugi gol wisi w powietrzu.

44. min - Kapica do Vachovca, ale ten nie był w stanie pokonać bramkarza jastrzębian.

43. min - Z bliska próbował Gula. Trwają przepychanki za bramką Raszki.

43. min - Jass z niebieskiej, ale pewnie broni Kopriva.

42. min - Dobry rajd Pasia zakończony minimalnie niecelnym strzałem.

41. min - Zaczynamy ostatnie dwadzieścia minut. Do boju Pasy!

Koniec II tercji

40. min - Kończymy drugą odsłonę przy wyniku 2:1 dla JKH. Bramkę w tej tercji w osłabieniu zdobył Kapica. Czekamy na ostatnie dwadzieścia minut meczu.

40. min - Bahensky sam na sam, ale w porę zorientowali się defensorzy gospodarzy, którzy zabrali mu krążek.

38. min - Kasperlik wzdłuż bramki do Pasia, ale ten nieczysto trafił w krążek.

38. min - W zamieszaniu pod bramką Raszki Leivo gubi kask i musi czym prędzej opuścić taflę.

37. min - Po kontrze Vachovec na prawo do Leivo, ale fińskiego skrzydłowego ubiegł defensor JKH.

35. min - Urbanowicz przed bramką uderzał bekhendem, ale krążek leci wysoko nad poprzeczką.

35. min - Najpierw Tvrdoń po lodzie, później Mikula, ale Raszka zalicza dwie dobre interwencje.

35. min - Gajor przejechał niebieską i oddał strzał, ale bramkarz gospodarzy łapie krążek do rękawicy.

34. min - Bychawski ostro potraktował bodikiem Kasperlika.

33. min - Sporo chaosu po obu stronach tafli.

32. min - Obie drużyny grają już w pełnych zestawieniach.

30. min - Obopólne wykluczenie. W boksach kar Gula i Jarosz.

30. min - GOOL! Mimo osłabienia już po 13 sekundach zdobywamy pierwsze trafienie w meczu, którego autorem jest Damian Kapica! Brawo!!!

29. min - Kolejna kara dla Pasów. Do boksu kar udaje się Jachym. Dodatkowo nasz zawodnik otrzymuje 10 karnych minut za niesportowe zachowanie.

29. min - 2:0 dla JKH... Gospodarze wykorzystują przewagę, a krążek z bliska do bramki skierował Auvinen...

28. min - Gospodarze już w pełnym zestawieniu. Teraz my musimy się bronić jeszcze przez blisko minutę.

27. min - Niestety, ale teraz to my popełniamy błąd przy zmianie i otrzymujemy dwie minuty kary technicznej za nadmierną liczbę graczy na lodzie.

26. min - Teraz karę otrzymuje Kulas za atak kijem trzymanym oburącz. Czekamy na gola dla Pasów!

25. min - Sawicki odgrywa do R. Nalewajki, ale dobrze spisał się Kopriva, który zatrzymał strzał napastnika JKH.

25. min - Bychawski już na lodzie. Wybroniliśmy osłabienie, a teraz pora zaatakować i doprowadzić do remisu!

23.min - Kolejne wykluczenie dla Pasów. Za spowodowanie upadku przeciwnika dwie minuty otrzymuje Bychawski.

22. min - Jachym już na lodzie. Jeszcze przez pół minuty zagramy w przewadze.

21. min  - Obie drużyny są już na tafli. Zaczynamy drugą odsłonę, którą każda z ekip rozpocznie bez jednego zawodnika.

Koniec I tercji

20. min - Koniec pierwszej odsłony. Lepsi o jedną bramkę póki co gospodarze. Czekamy na trafienia Pasów w drugiej tercji!

20. min - Na 25 sekund przed syreną kończącą pierwszą tercję siły na lodzie się wyrównały. Jastrzębianie popełnili błąd przy zmianie i otrzymują karę techniczną za nadmierną liczbę graczy na lodzie.

19. min - Na 1:23 przed końcem pierwszej tercji karę łapie Jachym za natarcie. Oznacza to, że już do końca tej odsłony zagramy w osłabieniu.

17. min - Tracimy pierwszego gola. Kopriva najpierw obronił strzał Jassa z przestrzeni międzybulikowej, ale już przy dobitce Urbanowicza był bezradny. Nic się nie stało!

15. min - Póki co sporo chaosu, ale też i twardej gry na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju

13. min - Najpierw Paś z niebieskiej, później Jabornik z ostrego kąta. Kopriva jednak nie dał się zaskoczyć. Póki co w tym meczu w pierwszoplanowych rolach bramkarze obu ekip.

12. min - Bryniczka sprzed bulika, ale na posterunku Raszka.

10. min - Gula z niebieskiej. Czujnie jednak bramkarz JKH.

9. min - Kolejna niewykorzystana przewaga. Musimy zdecydowanie poprawić skuteczność.

7. min - Kary sypią się jak z rękawa. Teraz wykluczenie otrzymuje Kasperlik za spóźniony atak ciałem. To już trzecia kara miejscowych w tym meczu.

7. min - Koniec wykluczenia Guli. Na tablicy świetlnej wciąż 0:0!

7. min - Jass z niebieskiej i pewnie broni Kopriva!

6. min - Minuta osłabienia za nami. Dobrze się bronimy!

5. min - Gula ostro potraktował R. Nalewajkę pod bandą w narożniku lodowiska. Gracz JKH długo nie podnosi się z lodu. Będzie kara dla naszego zawodnika za atak łokciem.

5. min - Koniec kary gospodarzy. Znów nie udało się trafić. Gramy dalej!

4. min - Sędziowie ostatecznie potwierdzili, że gola nie było, tak więc gramy dalej. Jeszcze minuta przewagi Pasów!

4. min - Auvinen wybija krążek z linii bramkowej. Czy guma znalazła się między słupkami?

4. min - Trwa analiza wideo czy krążek nie przekroczył linii bramkowej.

4. min - Tvrdoń z niebieskiej uderza wprost w Raszkę. Po chwili w zamieszaniu bramkarz miejscowych mrozi krążek.

3. min - Kolejna kara dla JKH. Tym razem za atak wysokim kijem wykluczenie otrzymuje Urbanowicz.

3. min - Jastrzębianie już w pełnym zestawieniu.

2. min. Zadźwięczał słupek bramki gospodarzy!

2. min - Domogała z ostrego kąta trafia wprost w Raszkę.

1. min - Już w dwudziestej sekundzie karę za crosschecking otrzymuje Radosław Nalewajka.

1. min. - Pierwsze wznowienie wygrywają zawodnicy Pasów!

1, min - Zaczynamy. Ostatni mecz w Krakowie zakończył się zwycięstwem drużyny z Jastrzębia 3:2. Dziś liczymy na rewanż i zwycięstwo!