Jewgienij Popiticz dołączył do 12-krotnych mistrzów Polski!

  16.10.2021
  Jewgienij Popiticz dołączył do 12-krotnych mistrzów Polski!

  Kadra Comarch Cracovii powiększyła się dziś o kolejnego zawodnika! Kontrakt z wicemistrzami Polski parafował dziś 26-letni napastnik z Rosji Jewgienij Popiticz!

  Jewgienij Popiticz urodził się 17 listopada 1994 roku w rosyjskim mieście Perm i to w miejscowym klubie Mołot rozpoczął przygodę z hokejem. Zawodnik występuje na pozycji napastnika i posiada lewy uchwyt kija.

  W karierze występował na różnych poziomach w rodzimym kraju, zaliczając doskonałe statystyki punktowe. W Młodzieżowej Hokej Lidze  spędził dwa sezony i zdobył 51 punktów za 22 gole i 29 asyst w 84 spotkaniach. Zawodnik równie dobrze radził sobie w trzeciej klasie rozgrywkowej, reprezentując kluby Slavutich Smoleńsk oraz HK Cheboksary, rozgrywając w sumie 103 mecze i zdobywając 66 punktów (19 goli i 47 asyst).

  Popiticz ma na koncie także grę w VHL czyli bezpośrednim zapleczu KHL, a od sezonu 2017/18 występował w klubie Kulager Pietropawłowsk. W ekstraklasie Kazachstanu wystąpił w 180 meczach, a jego dorobek to aż 112 punktów, na które składają się 44 gole oraz 68 kluczowych podań.

  Od dziś zawodnik będzie miał okazję sprawdzić umiejętności bramkarzy w Polskiej Hokej Lidze, bowiem związał się z Pasami kontraktem obowiązującym do końca obecnego sezonu.

  Jewgienij, witamy i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ