Erik Němec wzmacnia Pasy!

  13.08.2020
  Erik Němec wzmacnia Pasy!

  Czech Erik Němec to kolejny zawodnik, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce. 27-letni napastnik, który może występować zarówno na lewym skrzydle, jak i środku ataku,  ma na koncie blisko 200 spotkań w rodzimej ekstraklasie oraz grę w lidze EBEL!

  Zacznijmy jednak od tego, że Erik Němec urodził się 21 października 1993 roku w miejscowości Metylowice, a przygodę z najszybszą grą zespołową na świecie rozpoczynał w HC Witkowice, gdzie występował do 2012 roku. Wyjątkiem był sezon 2010/11, kiedy to napastnik wyjechał za ocean, by związać się z Valley Jr. Warriors, zrzeszonym w jednej z najbardziej prestiżowych lig juniorskich w Ameryce Płn. - Eastern Junior Hockey League.

  Po powrocie do kraju, oprócz gry w macierzystym klubie nasz nowy zawodnik reprezentował barwy innej drużyny z Ostrawy – Poruby, a także był młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. W następnych latach zdołał przebić się do seniorskiej kadry macierzystej drużyny, w której łącznie zaliczył 192 występy (21 goli i 22 asysty). Grę w rodzimej ekstralidze łączył również z występami na jej bezpośrednim zapleczu, przywdziewając barwy AZ Hawierzów.    

  Ostatnie dwa sezony spędził jednak w lidze EBEL, będąc graczem czeskiego Orli Znojmo, gdzie w 108 spotkaniach mógł pochwalić się zdobyciem 71 punktów za 29 goli i 42 asysty. Warto także wspomnieć, że oprócz spotkań ligowych, hokeista zaliczył występy w wielu prestiżowych turniejach, takich jak m.in. Puchar Spenglera, Młodzieżowe Mistrzostwa Świata czy Hokejowa Liga Mistrzów.

  Od dziś zawodnik reprezentuje jednak barwy Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce, parafując umowę, która będzie obowiązywać przez najbliższy sezon.

  - Mam prawie 27 lat i jak do tej pory nie udało mi się wywalczyć żadnego trofeum. Gdy tylko otrzymałem ofertę z Cracovii, stwierdziłem że to najlepsze miejsce, by to zmienić. Bardzo się cieszę, że tu jestem i zrobię wszystko, by pomóc drużynie – powiedział nasz nowy gracz tuż po złożeniu podpisu.

  Erik, witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ