Emil Oksanen i Ville Saukko graczami Pasów

  31.01.2021
  Emil Oksanen i Ville Saukko graczami Pasów

  Tuż przed zamknięciem okienka transferowego nowymi zawodnikami Comarch Cracovii zostali Finowie Emil Oksanen i Ville Saukko. Zawodnicy parafowali umowy obowiązujące do końca obecnych rozgrywek.

  22-letni Emil Oksanen to uniwersalny zawodnik, który może występować na obu skrzydłach. Warto wspomnieć, że w swoim dorobku ma złoty medal mistrzostw świata do lat 18 oraz rozegrał 58 (10 goli i 7 asyst) spotkań w rodzimej Liidze czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Finlandii. Równie dobrze radził sobie na jej bezpośrednim zapleczu czyli lidze Mestis, gdzie rozegrał 67 spotkań, strzelając 18 goli oraz notując 17 asyst.

  Obecne rozgrywki rozpoczął w drużynie Kiekko-Espoo (Mestis) i był jej najlepiej punktującym zawodnikiem z bilansem 16 punktów w 19 spotkaniach. Nasz nowy nabytek zanotował 5 celnych trafień oraz 11 kluczowych podań.

  Drugi z zawodników to 27-letni defensor Ville Saukko, który ma na koncie 102 mecze w Liidze, w których zdobył 2 gole i zaliczył 2 asysty, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na 32. Zawodnik ma na koncie także występy we francuskiej i węgierskiej ekstraklasie oraz DEL2.

  Witamy w Pasach i życzymy powodzenia!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ