Dmitrij Kostromitin i Jewgienij Sołowiow w Pasach!

  31.01.2021
  Dmitrij Kostromitin i Jewgienij Sołowiow w Pasach!

  Drużyna Pasów doznała dwóch poważnych wzmocnień. Dziś umowę z 12-krotnymi mistrzami Polski parafowali Rosjanie Dmitrij Kostromitin oraz Jewgienij Sołowiow, którzy będą reprezentować nasz Klub do końca obecnych rozgrywek!

  Pierwszy z wymienionych zawodników czyli Dmitrij Kostromitin to 31-letni defensor, który charakteryzuje się znakomitymi warunkami fizycznymi – przy wzroście 191 cm, waży 101 kg. Warto wspomnieć na początku, że nasz nowy nabytek w sezonie 2007/08 sięgnął po wicemistrzostwo świata do lat 18 z reprezentacją Rosji, gdzie grał m.in. z Dmitrijem Kulikowem i Dmitrijem Orłowem, a więc obecnymi gwiazdami NHL! 

  Ponadto defensor ma na koncie aż 162 spotkania w lidze KHL, w której reprezentował takie drużyny jak Admirał Władywostok, Lada Togliatti czy Traktor Czelabińsk. Kostromitin doskonale radził sobie również na zapleczu drugiej najlepszej ligi świata, zaliczając 197 meczów, w których zdobył 62 punkty za 19 goli i 43 asysty!

  Rosły obrońca w swej karierze zaliczył także dwa sezony w juniorskiej lidze za oceanem QMJHL (120 spotkań i 79 punktów), a w sezonie 2019/20 przywdziewał barwy „Niebieskich Lisów” z duńskiego Herning. Obecne rozgrywki rozpoczął natomiast w Yermak Angarsk (VHL), w którym zagrał 38 spotkań.

  Jewgienij Sołowiow – drugi z naszych nowych zawodników to mistrz Ukrainy z Donbassem Donieck z sezonu 2012/13. 28-letni napastnik swą karierę rozpoczynał w drugiej drużynie Metallurga Magnitogorsk, a następnie przeniósł się do ekipy „Stalowych Lisów”, która reprezentowała klub w Młodzieżowej Hokej Lidze. Nowy napastnik Pasów przez trzy sezony rozegrał 184 spotkania, w których zdobył 137 punktów za 69 goli i 68 asyst!

  Sołowiow zaliczył również 61 spotkań w lidze KHL (14 goli i 5 asyst, reprezentując barwy Metallurgów z Magnitogorska oraz Nowkużniecka, a także ukraińskiego Donbassu, kiedy ten był jeszcze członkiem międzynarodowych rozgrywek. 28-latek znacznie lepiej radził sobie jednak na drugim poziomie czyli VHL, gdzie w 336 spotkaniach 75 razy pokonywał bramkarza rywali, a także asystował przy 89 trafieniach partnerów z drużyny.

  Zawodnicy parafowali kontrakty, które będą obowiązywać do końca sezonu.

  Witamy w Pasach!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ