David Zabolotny bramkarzem Pasów!

  02.07.2021
  David Zabolotny bramkarzem Pasów!

  27-letni golkiper David Zabolotny to nowy rywal Dienisa Pieriewozczikowa między słupkami bramki 12-krotnych mistrzów Polski. Były młodzieżowy reprezentant Polski podpisał dziś roczny kontrakt i będzie reprezentował barwy Comarch Cracovii w nadchodzącym sezonie.

  David Zabolotny urodził się 31 marca 1994 roku we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, jednak w 1999 roku wraz z rodziną przeprowadził się do Opola i to właśnie tam rozpoczął hokejową przygodę. Nasz nowy zawodnik posiada zarówno polskie, jak i niemieckie obywatelstwo, a jego brat Patrick również został hokeistą. 27-letni golkiper to młodzieżowy reprezentant Polski do lat 18 i 20, a także absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu.

  Od sezonu 2013/14 przywdziewał barwy JKH GKS Jastrzębie, z którym wywalczył srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski oraz otrzymywał powołania do seniorskiej kadry naszego kraju. Od 2017 roku występował w Niemczech, reprezentując kluby z Oberligi (trzeci poziom rozgrywkowy) – EV Lindau, Deggendorfer S.C. oraz Hannover Indians.

   Od dziś David Zabolotny zdecydował się na powrót do kraju i kontynuowanie kariery w Najstarszym Klubie Sportowym w Polsce.

  - Dowiedziałem się, że Cracovia poszukuje bramkarza i mój agent skontaktował się z Klubem. Pasy to uznana marka w polskim hokeju i szybko doszliśmy do porozumienia. Pamiętam zacięte mecze na Lodowisku przy Siedleckiego 7 i bardzo się cieszę, że będę mógł tu grać – powiedział zawodnik tuż po parafowaniu umowy, która będzie obowiązywać do końca obecnych rozgrywek.

  David, witamy w Pasach i życzymy sukcesów oraz samych czystych kont!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ