Darcy Murphy nowym zawodnikiem Pasów!

  04.01.2021
  Darcy Murphy nowym zawodnikiem Pasów!

  28-letni lewoskrzydłowy Darcy Murphy został dziś nowym zawodnikiem Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce. Kanadyjczyk związał się z Cracovią kontraktem obowiązującym do końca obecnych rozgrywek.

  Darcy Murphy urodził 24 sierpnia 1992 roku w miejscowości Belleville w kanadyjskiej prowincji Ontario. Karierę rozpoczynał w młodzieżowych ligach za oceanem, a w sezonie 2016/17 zdołał zaliczyć 8 spotkań w lidze AHL, skąd następnie przeniósł się do Europy, gdzie występował w Belfast Giants w brytyjskiej Elite Ice Hockey League.

  W trakcie dwuletniej przygody na Wyspach sięgnął „Gigantami” po mistrzostwo oraz Puchar EIHL. Warto podkreślić też, że nasz nowy nabytek zanotował znakomite statystyki – w 119 spotkaniach zdobył 67 goli i 66 asyst, co łącznie dało 133 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej!

  W kolejnych rozgrywkach reprezentował barwy Lausitzer Füchse z niemieckiej DEL2 i po raz kolejny dał się poznać jako niezwykle skuteczny napastnik, a jego dorobek to 52 punkty (29G i 23A) w 52 spotkaniach! Obecny sezon rozpoczął z kolei w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwajcarii HC Thurgau, strzelając 4 gole i zaliczając 2 asysty w 17 spotkaniach.

  Od dziś Kanadyjczyk będzie reprezentował barwy Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce, składając podpis pod kontraktem obowiązującym do końca obecnych rozgrywek.

  - Chciałbym przywitać się ze wszystkimi Kibicami i podziękować Klubowi za zaufanie i otrzymaną szansę. O Cracovii słyszałem wiele dobrego i zrobię wszystko, by zdobywać mnóstwo punktów dla mojej nowej drużyny oraz wywalczyć tytuł – powiedział zawodnik.

  Darcy, witamy i życzymy powodzenia w Pasach!

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ