Turniej juniora młodszego w Krakowie

  21.10.2021
  Turniej juniora młodszego w Krakowie

  Już w piątek na Lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego w Krakowie odbędzie się turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ramach rozgrywek grupy juniora młodszego. W zawodach oprócz Cracovii udział wezmą drużyny MKS Sokołów Toruń i UKS Zagłębia Sosnowiec.

  Przypomnijmy, że system rozgrywek tej kategorii wiekowej zakłada podział na cztery grupy, złożone z trzech drużyn. Ekipy rywalizują ze sobą w formie turniejów, którego gospodarzem jest zawsze jeden z uczestników, a do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży awansują po dwie najlepsze drużyny. Młodzi hokeiści Pasów trafili do grupy „B”, gdzie rywalizują z rówieśnikami z Torunia i Sosnowca.

  W czasie pierwszego turnieju, rozgrywanego w Sosnowcu, podopieczni trenera Dominika Salamona najpierw rozgromili miejscowe Zagłębie aż 9:1, jednak w następnym meczu ulegli Sokołom 2:6. Kolejne zawody zaplanowano na najbliższy weekend i odbędą się one na Lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego w Krakowie. Po dwóch rozegranych spotkaniach Pasy zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów.

  Harmonogram turnieju w Krakowie:

  Piątek (22 października): MKS Cracovia SSA – MKS Sokoły Toruń, godz. 18:30

  Sobota (23 października): UKS Zagłębie Sosnowiec – MKS Sokoły Toruń, godz. 12:30

  Niedziela (24 października): MKS Cracovia SSA – UKS Zagłębie Sosnowiec, godz. 12:15

  Wyniki i tabela dostępne są TUTAJ

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ