Pasy z awansem do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021

01.02.2021
    Pasy z awansem do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  2021

Drużyna juniorów młodszych Cracovii po turnieju eliminacyjnym w Oświęcimiu zajęła ostatecznie trzecią pozycję w gr. B i awansowała do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych 2021.

Hokeiści Pasów po dwóch turniejach eliminacyjnych zajmowali ostatnią pozycję w gr. B, w której rywalizowali z MMKS Podhalem Nowy Targ, UKH Unią Oświęcim i UKH Niedźwiadkami Sanok. W myśl regulaminu zespoły zostały sklasyfikowane wg średniej ilości zdobytych punktów, a awansem premiowano drużyny z miejsc od 1 do 8.

O ostatecznej klasyfikacji zadecydować miał ostatni z turniejów, którego gospodarzem był Oświęcim. Niestety w pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Dominika Salamona musieli uznać wyższość nowotarskich "Szarotek", które zwyciężyły aż 9:1. Znacznie lepiej było już w kolejnych spotkaniach, kiedy to nasi juniorzy zwyciężyli 4:2 gospodarzy, a następnie 2:1 zespół z Sanoka.

Dwie wygrane pozwoliły o dwa punkty wyprzedzić oświęcimską Unię i z dorobkiem 9 "oczek" zameldować się do finału Mistrzostw Polski Juniorów, które rozegrane zostaną w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych 2021. Zawody odbędą się w dniach od 23 do 28 lutego w Katowicach - Janowie.

Drużynie juniora młodszego składamy ogromne gratulacje i życzymy powodzenia na Olimpiadzie!