MHL: Zwycięstwo ze Stoczniowcem Gdańsk

01.10.2022

W 7. kolejce Młodzieżowej Hokej Ligi podopieczni trenera Dominika Salamona podejmowali na własnym lodzie ekipę Stoczniowca Gdańsk i dopisali do swego konta kolejne trzy punkty za zwycięstwo 4:2. Dwa gole dla Pasów zdobył Kirył Jastrabau.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy za sprawą Arcioma Żurauskiego w 5. minucie otworzyli wynik spotkania. Pięć minut później krakowianie po celnym trafieniu Iwana Chyrsy doprowadzili do wyrównania, a następnie po golu Kiryła Jastrabau po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie. Piętnaście sekund po wznowieniu gry w drugiej tercji remis gościom z nad morza dał Dzmitryj Bandarenka, ale było to wszystko na co stać było gdańszczan w tym meczu.

W ostatnich dwudziestu minutach przewagę na gola zamienił Wiktor Brzozowski, a w końcówce strzałem do pustej bramki zwycięstwo przypięczętował Jastrabau. Kolejne spotkanie przy Siedleckiego 7 już w niedzielę o 11:30. Pasy podejmą wówczas Sokoły Toruń.

MKS Cracovia - GKS Stoczniowiec Gdańsk 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
    0:1 Arciom Żurauski - Karol Piwowarski, Adam Tuszkowski (04:42)
    1:1 Iwan Chyrsa - Herman Bryzgałow, Nikita Szatiłow (10:18)
    2:1 Kirył Jastrabau - Iwan Lebiedzeu, Iwan Chyrsa (15:38)
    2:2 Dzmitryj Bandarenka (20:15)
    3:2 Wiktor Brzozowski - Dawid Tynka (44:21, 5/4)
    4:2 Kirył Jastrabau - Wiktor Brzozowski, Iwan Chyrsa (59:54 - do pustej bramki)

Sędziowali: Maciej Gąsienica-Makowski (główny), Marcin Młynarski (liniowy), Filip Dudek (liniowy)
    Minuty karne: 6-8
    Strzały: 31-27
    Widzów: 100

Cracovia: D. Buczek - I. Chyrsa, A. Isczenko, M. Sapehin, I. Lebiedzeu, K. Jastrabau - D. Kapa, M. Kokoszewski, O. Adamczyk, N. Szatiłow, H. Bryzgałow - K. Mętel, D. Tynka, R. Krztoń, M. Malinowski II, M. Kuzak - O. Kuczek, J. Ślusarek, W. Brzozowski, J. Janeczek.

Stoczniowiec: W. Soliński - O. Lehmann, G. Leśniak, D. Duka, A. Laskowski, D. Bandarenka - A. Żurauski, J. Wala, W. Trzebiatowski, B. Aleniewski, A. Ventliand - M. Drzewucki, D. Sapożnik, A. Tuszkowski, K. Piwowarski.