MHL: Zwycięstwo z lokalnym rywalem

11.09.2021

Drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Młodzieżowej Hokej Ligi odnieśli podopieczni trenera Dominika Salamona. Cracovia pewnie zwyciężyła 5:0 UKH Unię Oświęcim, a bohaterem spotkania został Antoni Dziurdzia, który miał udział we wszystkich golach zdobytych przez naszą drużynę.

Przewaga Pasów w tym spotkaniu nie podlegała żadnej dyskusji i już w 7. minucie wynik, po podaniu Antoniego Dziurdzi, otworzył Michaił Sapiehin. Na kolejne trafienie przyszło nam jednak czekać aż do połowy meczu, kiedy to sposób na bramkarza gości znalazł Igor Augustyniak.

Kolejne gole były już tylko kwestią czasu i nasi zawodnicy za sprawą Dziurdzi, Dawida Tynki Augustyniaka dwukrotnie umieścili jeszcze krążek w bramce rywali, pieczętując tym samym okazałe zwycięstwo w derbowym pojedynku.

W niedzielę drugą drużynę Pasów czeka pauza, a kolejny mecz na zapleczu ekstraklasy rozegramy już 18 września z Niedźwiadkami Sanok na wyjeździe.

MHL: MKS Cracovia – UKH Unia Oświęcim 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

1:0 – Sapiehin – Dziurdzia (6:50, 5/4)

2:0 – Augustyniak – Dziurdzia (29:58, 5/3)

3:0 – Dziurdzia – Sapiehin, Augustyniak (38:25)

4:0 – Tynka – Dziurdzia (58:33)

5:0 – Augustyniak – Dziurdzia (59:59, 5/3)

Kary: 8 - 41 (w tym kara meczu dla Noworyty)

Cracovia: Hebda (Gorczyca) – Jaracz, Mętel; Sapiehin, Augustyniak, Dziurdzia – Kapa, Tynka, Kuzak, Kiełbicki – Surma, Gawlik; W. Brzozowski, Kuczek, Krztoń – Sz. Brzozowski, Adamczyk, Bieniek, Balasa

UKH Unia: Płonka (Kaczkowski) – P. Kot, Wytrykus;  Jerassow, Sosnowski, Piankrat – A. Kot, Najsarek; Fus, Filipowicz, Protsenko – Ptaszkin, Guzik, Kurandy, Noworyta, Lichota