MHL: Zwycięstwo na inaugurację

  06.09.2020
  MHL: Zwycięstwo na inaugurację

  W pierwszym meczu Młodzieżowej Hokej Ligi druga drużyna Pasów pokonała UKH Unię Oświęcim 5:2. Po dwa trafienia zdobyli Igor Augustyniak i Marcin Kuzak, a o zwycięstwie zadecydowała skuteczna gra w przewagach. 

  Podopieczni trenera Dominika Salamona od początku ruszyli do ataku czego efektem był gol Igora Augustyniaka już w 20 sekundzie meczu. Niestety nieco ponad minutę później rywale za sprawą Mateusza Filipowicza zdołali wyrównać. Na kolejnego gola przyszło czekać naszym zawodnikom siedem minut, kiedy to trafienie z okolic bulika zdobył Marcin Kuzak.

  Oświęcimianie zdołali jeszcze raz doprowadzić do remisu, ale na więcej nie było już ich stać. Pasy kontrolowały spotkanie, które obfitowało w dużą liczbę ostrych starć oraz dorzucali kolejne gole. Dublet ostatecznie ustrzelili Augustyniak i Kuzak, a wynik ustalił Oskar Hadowski. Co warte podkreślenia aż cztery z pięciu trafień zostały zdobyte w liczebnej przewadze.

  Pasy odnoszą zatem zwycięstwo na inaugurację rozgrywek i mogą dopisać do swego konta trzy punkty.

  - Był to pierwszy mecz po długiej przerwie. Niektórzy chłopcy nie grali nawet pół roku i chcieli wypaść jak najlepiej, ale wiadomo że po takim czasie nie jest to łatwe. Pierwsza tercja może była troszkę nerwowa, ale uspokoiliśmy grę i wszystko wróciło do normy. Dobrze spisywaliśmy się w przewagach, co było kluczem do zwycięstwa. Dla mnie wynik był drugorzędną rzeczą, a najważniejsze było zaangażowanie i walka na lodzie. Zwracałem też uwagę na założenia taktyczne i z tego również zawodnicy wywiązali się bezbłędnie. Dziękuję im za grę – ocenił trener Salamon.

  Kolejne spotkania odbędą się już za tydzień 12 i 13 września, a Pasy podejmą na własnym lodzie ekipy z Torunia: Szkołę Mistrzostwa Sportowego oraz MKS Sokoły. 

  MKS Cracovia SSA – UKH Unia Oświęcim 5:2 (3:2, 2:0, 0:0)

  1:0 – Igor Augustyniak – Kirył Jastrabau, Sebastian Gorczyca (0:20)

  1:1 – Mateusz Filipowicz – Dominik Lichota (1:47)

  2:1 – Marcin Kuzak – Patryk Gosztyła, Mateusz Bezwiński (7:39, 5/4)

  2:2 – Michał Magiera – Patryk Kusak (11:21)

  3:2 – Marcin Kuzak – Mateusz Bezwiński, Igor Augustyniak (19:33.5/4)

  4:2 – Igor Augustyniak – Kirył Jastrabau, Patryk Gosztyła (28:34, 5/4)

  5:2 – Oskar Hadowski (32:52, 5/3)

  Sędziowali: Kamil Bryniarski – Krzysztof Worwa, Maciej Gąsienica-Makowski

  Minuty karne: 18 - 46

  Mecz rozgrywany bez udziału publiczności

  Cracovia: Hebda (Rospond) – Gorczyca, Jaracz, Szatiłow, Augustyniak, Jastrabau – Gosztyła, Surma, Kiełbicki, Bezwiński, Kuzak – Tynka, Gawlik, Hadowski, Kuczek, Krztoń – Adamczyk, Sołowiew, Skrzek, Dziurdzia, Bieniek

  Trener: Dominik Salamon

  UKH Unia: Płonka (Łazarz) – Wojtarowicz, Dworzak, Magiera, Dudkiewicz, Kusak – Kot, Guzik, Biernat, Sosnowski, Daniliszyn – Lichota, Wytrykus, Kurandy, Filipowicz, Noworyta oraz Hornik, Tarłowski i Klimczyk

  Trener: Witold Magiera

  Wyniki i tabela dostępne są TUTAJ

  CRACOVIA TO RÓWNIEŻ