MHL: Zwycięstwo na inaugurację

06.09.2020

W pierwszym meczu Młodzieżowej Hokej Ligi druga drużyna Pasów pokonała UKH Unię Oświęcim 5:2. Po dwa trafienia zdobyli Igor Augustyniak i Marcin Kuzak, a o zwycięstwie zadecydowała skuteczna gra w przewagach.

Podopieczni trenera Dominika Salamona od początku ruszyli do ataku czego efektem był gol Igora Augustyniaka już w 20 sekundzie meczu. Niestety nieco ponad minutę później rywale za sprawą Mateusza Filipowicza zdołali wyrównać. Na kolejnego gola przyszło czekać naszym zawodnikom siedem minut, kiedy to trafienie z okolic bulika zdobył Marcin Kuzak.

Oświęcimianie zdołali jeszcze raz doprowadzić do remisu, ale na więcej nie było już ich stać. Pasy kontrolowały spotkanie, które obfitowało w dużą liczbę ostrych starć oraz dorzucali kolejne gole. Dublet ostatecznie ustrzelili Augustyniak i Kuzak, a wynik ustalił Oskar Hadowski. Co warte podkreślenia aż cztery z pięciu trafień zostały zdobyte w liczebnej przewadze.

Pasy odnoszą zatem zwycięstwo na inaugurację rozgrywek i mogą dopisać do swego konta trzy punkty.

- Był to pierwszy mecz po długiej przerwie. Niektórzy chłopcy nie grali nawet pół roku i chcieli wypaść jak najlepiej, ale wiadomo że po takim czasie nie jest to łatwe. Pierwsza tercja może była troszkę nerwowa, ale uspokoiliśmy grę i wszystko wróciło do normy. Dobrze spisywaliśmy się w przewagach, co było kluczem do zwycięstwa. Dla mnie wynik był drugorzędną rzeczą, a najważniejsze było zaangażowanie i walka na lodzie. Zwracałem też uwagę na założenia taktyczne i z tego również zawodnicy wywiązali się bezbłędnie. Dziękuję im za grę – ocenił trener Salamon.

Kolejne spotkania odbędą się już za tydzień 12 i 13 września, a Pasy podejmą na własnym lodzie ekipy z Torunia: Szkołę Mistrzostwa Sportowego oraz MKS Sokoły.

MKS Cracovia SSA – UKH Unia Oświęcim 5:2 (3:2, 2:0, 0:0)

1:0 – Igor Augustyniak – Kirył Jastrabau, Sebastian Gorczyca (0:20)

1:1 – Mateusz Filipowicz – Dominik Lichota (1:47)

2:1 – Marcin Kuzak – Patryk Gosztyła, Mateusz Bezwiński (7:39, 5/4)

2:2 – Michał Magiera – Patryk Kusak (11:21)

3:2 – Marcin Kuzak – Mateusz Bezwiński, Igor Augustyniak (19:33.5/4)

4:2 – Igor Augustyniak – Kirył Jastrabau, Patryk Gosztyła (28:34, 5/4)

5:2 – Oskar Hadowski (32:52, 5/3)