MHL: Punkt w meczu z Zagłębiem [RELACJA, SKRÓT]

• Wideo
08.10.2022

W wyjazdowym meczu 9. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi druga drużyna Pasów przegrała po najazdach z UKS Zagłębie Sosnowiec 3:4. Podopieczni trenera Dominika Salamona po pierwszej tercji prowadzili dwoma golami, jednak w kolejnych odsłonach do głosu doszli rywale, którzy doprowadzili do remisu, a ostatecznie sięgnęli po zwycięstwo.

Hokeiści Pasów w pierwszej odsłonie dominowali nad rywalami o czym świadczy prowadzenie 2:0. Już w 7. minucie podczas gry w przewadze Kirył Jastrabau idealnie dograł pod bramkę do Nikity Szatiłowa, a ten strzałem z bliska nie dał szans Sebastianowi Lipińskiemu. Dwie minuty później po karze Michaiła Sapiehina grająca w osłabieniu Cracovia po raz kolejny znalazła sposób na bramkarza rywali. Iwan Lebedzeu obsłużył podaniem Hermana Bryzgalau, a ten precyzyjnym uderzeniem z bulika podwyższył prowadzenie naszej drużyny.

W połowie meczu, grający w przewadze gospodarze, zdobyli w końcu kontaktowe trafienie za sprawą Mikity Antropau. Krakowianie wciąż jednak prowadzili  i wydawało się, że kontrolują wydarzenia na tafli. W trzeciej tercji rywale jednak odwrócili losy spotkania na swoją korzyść. Do bramki MKS-u trafiali: Aleksander Gniewek (47. minuta) oraz Vladislav Gusev (50.). Pół minuty po trzecim golu dla Zagłębia wyrównanie dał nam jeszcze Jastrabau, ale wynik nie uległ już zmianie. O zwycięstwie zadecydować miała więc dogrywka, a gdy ta nie przyniosła rezultatu drużyny rozegrały serię rzutów karnych. Tutaj lepsi okazali się sosnowiczanie, a autorem zwycięskiego najazdu był Dominik Jarosz.

Po ośmiu rozegranych spotkaniach Pasy zajmują szóstą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów. W niedzielę o godz. 12 w kolejnym meczu wyjazdowym zmierzą się z liderem SMS PZHL Katowice.

MHL: UKS Zagłębie Sosnowiec – MKS Cracovia 4:3 k. (0:2, 1:0, 2:1, 0:0 d., 3:2 k.)

0:1 – Shatilov – Jastrabau (7:25, 5/4)

0:2 – Bryzgalau – Lebedzeu (10:13, 4/5)

1:2 – Antropau – Stojek, Piotrowski (30:07, 5/4)

2:2 – Gniewek – Stojek, Jarosz (46:03)

3:2 – Gusev – Antopau (49:11)

3:3 – Jastrabau – Shatilov (49:40)

3:4 – Jarosz (65:00, decydujący rzut karny)

Sędziowali: Andrzej Nenko (główny) – Paweł Zięba, Michał Kret (liniowi)

Minuty karne: 10 – 16

Strzały: 26 – 21

Widzów: 40

UKS Zagłębie: Lipiński – Onyszczenko, Kafel, Jarosz, Stojek, Piotrowski – Sergeev, Bortnikov, Gusev, Antropau, Łoza – Nowak, Gniewek, Broś, E. Sarnacki, Kieler – Gętkowski, T. Sarnacki, Niekurzak, Sekunda

Cracovia: Buczek – Ischenko, Khyrsa, Jastrabau, Lebedzeu, Sapehin – Kapa, Kokoszewski, Bryzgalau, Shatilov, Petrazhytski – Mętel, Tynka, Krztoń, Malinowski, Kuzak – Kuczek, Janeczek, W. Brzozowski, Ślusarek