MHL: Porażka z Sokołami Toruń

03.10.2021

Po sobotnim zwycięstwie z GKS Stoczniowcem Gdańsk tym razem drużyna Pasów musiała uznać wyższość MKS Sokołów Toruń, przegrywając 2:6. Gole dla podopiecznych trenera Dominika Salamona zdobywali Nikita Szatiłow i Szymon Kiełbicki. O porażce w znacznym stopniu zadecydowała spora liczba karnych minut, bowiem aż cztery trafienia dla gości padły w liczebnej przewadze

Pierwsze trafienie padło łupem gości już w 4. minucie, kiedy to podwójną przewagę wykorzystał Jakub Wenker. W pierwszej odsłonie więcej goli już nie padło, jednak w kolejnych dwudziestu minutach to torunianie dwukrotnie pokonali naszego bramkarza Łukasza Hebdę. Najpierw w 24. minucie trafił Bartosz Suski, a niespełna dziesięć minut później swojego drugiego gola zdobył Wenker.

Trzecia tercja należała już tylko do gości, którzy jeszcze trzykrotnie umieszczali krążek w naszej bramce. Hokeiści Pasów odpowiedzieli tylko dwoma golami autorstwa Nikity Szatiłowa oraz Szymona Kiełbickiego i ostatecznie trzy punkty trafiły na konto drużyny z grodu Kopernika.

Po siedmiu rozegranych spotkaniach krakowianie mają na koncie dziewięć punktów i zajmują aktualnie 10. pozycję w tabeli. Najlepiej punktującym zawodnikiem naszych rezerw jest Michaił Sapiehin, który jak dotąd uzbierał 9 „oczek” w klasyfikacji kanadyjskiej za 5 goli i 4 asysty. W przyszły weekend krakowianie rozegrają dwa spotkania na wyjeździe. W sobotę 9 października zmierzą się z UKS Zagłębiem Sosnowiec, a dzień później skrzyżują kije ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Katowicach.

MHL:  MKS Cracovia SSA – MKS Sokoły Toruń 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)

0:1 – Wenker – Walczak (3:06, 5/3)

0:2 – Suski – Bajwenko (23:15)

0:3 – Wenker – Sawicki, Bajwenko (33:36, 5/4)

1:3 – Szatiłow – Tynka (42:05)

1:4 – Walczak – Nawrocki, Bajwenko (46:13, 5/4)

1:5 – Siaredzich (53:58)

2:5 – Kiełbicki – Mętel (57:03)